Magnussen: Nejsem jediný pilot F1, který to přehnal

Kevin Magnussen podle svých slov jako první přiznává, že během své kariéry ve formuli 1 občas „překročil čáru“ při soubojích se svými soupeři. Takových jezdců je ale podle něj více.
Magnussen: Nejsem jediný pilot F1, který to přehnal

Dánský pilot měl od roku 2014, kdy začal závodit ve formuli 1, několik incidentů se svými soupeři. Po kolizi ve Velké ceně Maďarska 2017 došlo i ke slovní potyčce s Nicem Hülkenbergem. V roce 2018 se pak v kvalifikaci na Velkou cenu Itálie nepohodl s Fernandem Alonsem a v Ázerbájdžánu s Pierrem Gaslym.

Video: Incident mezi Gaslym a Magnussenem

Video: Incident mezi Gaslym a Magnussenem

Na Instagramu v rozhovoru pro formuli 1 Dán mluvil o svém jezdeckém stylu a řekl, že není jediným pilotem, který občas při souboji překročil hranici.

„Rozhodně jsou tu jezdci, kteří s tím měli nějaký problém a stěžovali si na to a já jako první přiznávám, že jsem v určitých momentech překročil čáru, nemyslím si ale, že jsem v tomto ohledu jediný,“ řekl Magnussen.

Podle Magnussena za ostré souboje může fakt, že se odehrávají ve středu pole, kde jsou podle něj mnohem intenzivnější a vyrovnanější než boje o vyšší příčky.

„Posledních pár let jsem často bojoval přímo ve středu pole. Pokud jste na desáté pozici a dojede vás jedenáctý nebo naopak vy dojedete desátého, tak je možné získat jeden bod, a není příliš co ztratit. Měl jsem velmi ostré souboje o desáté místo. Některé z nich byly za hranou.

„Já to vidím tak, že musíte jít až na limit, samozřejmě ne přes, ale se svým jezdeckým stylem se musíte dostat až na hranu. Někdy může být těžké tu hranici najít, rozhodně je lepší se držet před ní, než ji překročit.“

I přes incidenty k němu mám stále respekt, říká o Alonsovi Magnussen

I přes incidenty k němu mám stále respekt, říká o Alonsovi Magnussen

Hülkenberg se mnou nemluví, říká Magnussen

Hülkenberg se mnou nemluví, říká Magnussen

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Jezdci F1 plně podporují závody bez diváků, říká předseda jejich asociace Wurz