Magnussen měl původně v příštím roce závodit za jiný tým

Ve Wokingu měl setrvat Sergio Pérez. McLaren se rozhodl pro změnu a angažoval Magnussena. To ale až poté, co selhala dohoda s jedním z ostatních týmů.
Magnussen měl původně v příštím roce závodit za jiný tým

Když McLaren před časem oznámil, že Sergio Pérez po pouhém jednom roce u týmu bude muset hledat závodní sedačku jinde, bylo to považováno za velké překvapení. Dokonce ani McLaren samotný s tímto scénářem nepočítal. Měl v úmyslu Péreze si ponechat a Kevina Magnussena zapůjčit jinému týmu, kde by mohl jezdecky vyrůst. Nakonec však vše dopadlo jinak. Po sedmi letech se tak britský tým rozhodl do svého vozu posadit nováčka.

"Doufal jsem a snažil jsem se sehnat mu kokpit pro příští rok. Dokonce jsem s jedním týmovým šéfem došel k dohodě a potřásl si s ním pravicí. Byla to stoprocentní dohoda. Pak z ní ale vycouval. I po pětadvaceti letech v tomhle byznysu se s podobnými věcmi těžko srovnávám. Vím, že by to tak být nemělo, ale jsem beznadějně naivní. 

Pořád si myslím, že když se někomu díváte do očí a potřesete si rukama, je to hotová věc. Pokud to pak dopadne jako v případě Magnussena, říkám si akorát ´pouč se, nebuď naivka.´ V této situaci jsme se pak rozhodli, že Kevina vyzkoušíme my sami," řekl Whitmarsh v rozhovoru pro oficiální stránky F1. 

Sergio Pérez je sice rozhodnutím McLarenu zklamán, je si však téměř jist, že ve formuli 1 bude působit i v příštím roce. 

Další článek: Ohlédnutí za sezonou při setkání fanoušků s Tomášem Engem a komentátory F1