Magnussen letos počtvrté v kvalifikaci porazil Buttona

Šestá a dvanáctá pozice. To je výsledek jezdců McLarenu Kevina Magnussena a Jensona Buttona v kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska.
Magnussen letos počtvrté v kvalifikaci porazil Buttona

Dánský nováček je s kvalifikací spokojen. Podle jeho slov však mohla být startovní pozice ještě lepší.

„Pokud by dnes šlo všechno dobře, myslím, že jsme mohli být v nejlepší pětce. V závěrečné zatáčce posledního pokusu v Q3 jsem udělal drobnou chybu, i přesto jsem ale s dneškem spokojen. Myslím, že celý tým může být spokojen. Určitě jsme dosáhli pokroku, takže to jen musíme udržet,” řekl Magnussen.

Button se neprobojoval do třetí části kvalifikaci, když v Q2 obsadil dvanáctou pozici. Na roštu si však o místo polepší. Vytěží totiž z penalizace Sergia Péreze. „Nikdy přesně nevíte, kolik přesně ztratíte tím, že nenastoupíte do třetího tréninku.

Myslím, že jsme se mohli dostat do třetí části kvalifikace, kdyby mi vyšla má poslední jízda v Q2. Byl jsem asi sedm sekund za Romainovým (Grosjeanovým) lotusem, který v prvních třech zatáčkách probrzdil a projel je ze široka. Než mě před sebe pustil, ztratil jsem trochu času.”

Diskuze (8) Další článek: Massa je nadšen, že vidí Williams zpátky na vrcholu
17:54 | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
11:02 | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.
19. září | Force India nasadí v Rusku do prvního tréninku Latifiho.
18. září | Výběr pneumatik pro GP Ruska.. odkaz