Magnussen jednal o angažmá u Toro Rosso

Kevin Magnussen ve formuli 1 vystřídal týmy McLaren, Renault a Haas, v určitém období však byl blízko přijetí do rodiny Red Bullu.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Magnussen jednal o angažmá u Toro Rosso | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Sezona 2018 nebyla z pohledu Magnussena a americké stáje Haas špatná. Dánský pilot svými 56 body pomohl týmu k 5. místu v poháru konstruktérů a dostal se do hledáčku Helmuta Marka.

Red Bull totiž po sezoně opustil Daniel Ricciardo a po něm uvolněnou sedačku měl zaplnit Pierre Gasly. Tím se uvolňovalo místo v Toro Rosso.

„Když jsme s nimi jednali (se zástupci Red Bullu; pozn. red.), tak nám bylo hned jasné, že mají kandidáta na sedačku u Red Bullu (Gaslyho),“ rozpovídal se Magnussen v rozhovoru pro dánský web B.T.

Magnussen, Vergne nebo Di Resta. Peugeot představil své vyvolené pro Le Mans

Magnussen, Vergne nebo Di Resta. Peugeot představil své vyvolené pro Le Mans

„Zároveň ale zmínili, že bude k dispozici jedno místo u Toro Rosso. Nebylo to tak, že by už pro mě měli přichystanou smlouvu, rozhodně to ale byla reálná možnost.“

Dánský závodník však tuto příležitost za pačesy nechytil, u týmu Haas byl v té době podle vlastních slov spokojený. V roce 2018 si Magnussen s Haasem připsal jedenáct umístěni v elitní bodované desítce.

„Rozhodli jsme se nejít za touto možností, u Haasu jsem byl vážně šťastný a věřil jsem, že náš progres bude pokračovat i po sezoně 2018.“

Smůla v Daytoně. Magnussena mrzí promarněná příležitost

Smůla v Daytoně. Magnussena mrzí promarněná příležitost

K týmu Toro Rosso posléze přišel Alexander Albon. Thajský pilot poté závodil i pro Red Bull, po loňské sezoně ale o své místo přišel a letos ho čeká debutová sezona v DTM s vozem Ferrari.

Kevin Magnussen po svém loňském konci u Haasu závodí v zámořském seriálu IMSA WeatherTech SportsCar Championship s prototypem Cadillac DPi týmu Chipa Ganassiho.

Další článek: Briatore letos Ferrari na bedně nevidí. Skeptický je i k formě Alpine

28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00