Magnussen jedná s týmy o sedačce pro rok 2016

Kevin Magnussen se chce v roce 2016 vrátit do formule 1, přiznal přitom, že v posledních týdnech jedná také s jinými týmy než jen s McLarenem.
Magnussen jedná s týmy o sedačce pro rok 2016

Právě se stájí z Wokingu přitom loni Dán absolvoval svůj první rok ve F1. Pro letošní sezónu na něj však už místo nezůstalo, když tým vedle Jensona Buttona angažoval Fernanda Alonsa.

O místo u McLarenu má pak zájem také Stoffel Vandoorne, který letos míří za titulem v GP2. Magnussen se proto poohlíží také u jiných stájí, i když hlavním cílem je místo u McLarenu.

Jednou z možností je nový tým Haas, kromě něj nemají své sestavy uzavřeny ještě mimo jiné Force India nebo Lotus/Renault.

„Samozřejmě je to velmi frustrující, že letos nezávodím. Dělám ale všechno pro to, abych mohl závodit příští rok,“ řekl Magnussen, který před dvěma lety získal titul ve Světové sérii formule Renault 3.5.

Magnussen by mohl jezdit v jiném týmu, říká Dennis

Magnussen by mohl jezdit v jiném týmu, říká Dennis

Dánský pilot si je vědom, že pokud by musel strávit další sezónu mimo F1, najít místo v roce 2017 by bylo ještě složitější.

„Ať už to bude u McLarenu nebo kdekoliv jinde, tak příští rok musím závodit. Nikdy neříkej nikdy, ale kdybych pro příští rok nezískal místo v F1, tak budu mít dobré místo někde jinde, a jsem si jistý, že i to bych si užil. F1 je ale prioritou.“

V části předsezónních testů a v úvodní GP Austrálie Magnussen nahradil Alonsa, který se při testování zranil. Jeho McLaren-Honda však ani nedojel na start závodu. Od té doby Dán na další příležitost svézt se s vozem F1 čeká.

„Pro závodního jezdce je obtížné být na očích, když nezávodí.“

„Je to těžké, snažím se být na očích jiným způsobem a udržuji se ve stejném životním stylu jako plnohodnotný pilot F1. Mám stejný trénink, jsem v kontaktu s inženýry v týmu, dělám PR a komunikuji s lidmi z F1. Víc toho teď opravdu dělat nejde.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Patricková už nemá o F1 zájem