Magnussen je u McLarenu jako doma, až má strach, aby nepřehnal trénink

Kevin Magnussen bere přípravy na svůj závodní debut ve formuli 1 velmi vážně, a proto se nevěnuje téměř ničemu jinému.
Magnussen je u McLarenu jako doma, až má strach, aby nepřehnal trénink

Letos měl u McLarenu pokračovat Sergio Pérez, ale McLaren se na konci loňské sezóny trochu překvapivě rozhodl ho nahradit Kevinem Magnussenem. Ten je teď v podobné situaci jako Lewis Hamilton v roce 2007, do formule 1 vkročí rovnou s top týmem.

"Neustále si buduji fyzickou kondici na svůj první závod," vysvětloval své přípravy oficiálním stránkám soutěže. "Bydlím ve Wokingu, takže jsem v MTC (továrna McLarenu) každý den, kdy je to možné."

"Tělocvičnu MTC využívám, jak jen můžu, pracuji se svým trenérem Anttim Vierulou, a také jezdím tak často, jak jen můžu, v simulátoru MTC. Beru to velmi vážně. Nejlepší způsob, jak být fit pro závod, je strávit co nejvíc času v kokpitu, proto jsem rád, že jsem minulý týden v Jerezu mohl odjet hodně kol."

Ale nic se nesmí přehánět, a tak si dánský pilot musí dávat pozor, aby si příliš intenzivním tréninkem neuškodil.

"Jednou z hlavních starostí je nepřetrénovat," přiznal. "Potřebujete čas, aby si odpočinulo vaše tělo a duše, jinak se můžete trochu přetáhnout. Fyzička je klíčová, samozřejmě, a já bych řekl, že jsem celkem fit, ale důležité je také mentální naladění."

Magnussen se tolik snaží z jednoho prostého důvodu. "Věřím, že na tomto světě nemáte nic jisté, takže jsem soustředěný na práci, kterou musím udělat, abych odůvodnil poctu být jezdcem formule 1."

"Určitě nic nepovažuji za jisté, vím, že všechna práce, kterou jsem odvedl v nižších sériích, stačila jen na to, aby mi otevřela dveře do formule 1. A vím, že musím začít znovu od začátku, abych dokázal, že si zasloužím příležitost tu zůstat."

"V minulých týdnech jsem úzce spolupracoval a v příštích týdnech budu dál pracovat s lidmi od McLarenu, kteří mi dali tuto příležitost. Jsem odhodlán odůvodnit důvěru, kterou do mě vložili."

Další článek: Ecclestone favorizuje Mercedes, ale víc věří Rosbergovi než Hamiltonovi