Magnussen je frustrovaný, Albon přisuzuje vinu oběma jezdcům

Na konci prvního kola Velké ceny Velké Británie formule 1 došlo ke kolizi mezi Alexem Albonem z Red Bullu a pilotem Haasu Kevinem Magnussenem, po které musel na trať safety car.

Magnussen si po startu ze 14. místa v prvním kole polepšil. V poslední sekci trati v zatáčce Club jej ale zpomalil přejezd přes obrubník. Albon toho chtěl využít a dostat se před svého soupeře. Po vnitřní stopě se chtěl dostat před Magnussena, který mu ale nenechal mnoho prostoru a mezi oběma vozy došlo ke kontaktu.

Magnussenův haas skončil v bariéře, zatímco Albon mohl pokračovat v závodě.

„Po nehodě jsem v pořádku, jsem jen frustrovaný. Znovu jsem měl skvělý start, získal jsem pár pozic. Už při cestě na rošt jsem cítil, že vůz byl dobrý. Jsem naštvaný, že jsme skončili, protože bychom dnes něčeho mohli dosáhnout. Udělali jsme vše, co jsme mohli. Kvalifikovali jsme se nejlépe, jak jsme mohli, pak jsem měl skvělý start. První kolo bylo dobré, získal jsem nějaké pozice, byli jsme blízko top 10. Vypadalo to dobře, jsem zklamaný,“ řekl Magnussen.

Albon dostal za kolizi penalizaci

Ačkoliv podle pilota Red Bullu mají na incidentu oba jezdci stejný podíl viny, podle sportovních komisařů mohl za vzájemný kontakt právě Albon a dostal za něj trest 5 sekund, který si odpykal během zastávky v boxech. Do cíle nakonec dojel na osmé pozici.

„Osmé místo není to, co jsem chtěl, ale po poškození vozu a penalizaci na startu závodu jsem tím zachránil škody. Myslím, že incident s Kevinem byl 50 na 50,“ hodnotí Albon.

„On udělal chybu a nechal tam prostor, tak jsem zaútočil. Když jsem si uvědomil, že mě nevidí a zavřel mi dveře, snažil jsem se uhnout, ale střetli jsme se. V nájezdu do zatáčky byl mezi námi velký rozdíl v rychlostech a nešlo tomu zabránit,“ dodal Albon.

Další článek: Hülkenberga do závodu nepustil zaseknutý šroub

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00