Magnussen: Hamiltonovy začátky u McLarenu na mě tlak nevyvíjejí

Kevin Magnussen vstupuje do formule 1 díky McLarenu stejně jako před pár lety Lewis Hamilton. Britovy úspěchy při jeho debutu v F1 však na Magnussena žádný tlak nevytvářejí.
Magnussen: Hamiltonovy začátky u McLarenu na mě tlak nevyvíjejí

Kevin Magnussen, dánský šampion Formule Renault 3.5 a syn bývalého pilota formule 1 Jana Magnussena, v příští sezoně nahradí Sergia Péreze u McLarenu. Na začátku letošní sezony si právě od Magnussenova předchůdce vedení týmu z Wokingu hodně slibovalo. Mexičan ale nedokázal zastat pozici Lewise Hamiltona tak, jak by bylo potřeba, a tak u týmu končí. Už teď se však začíná spekulovat, jestli se Dán dokáže při svém debutu ve formuli 1 vyrovnat debutu Lewise Hamiltona u téhož týmu v roce 2007.

"Ten fakt, že Lewis dělal přesně totéž, co teď dělám já, je pro mě pozitivum," říká Magnussen. "Ukazuje to, že tým v této pozici už byl a že už připravoval nováčka na jeho debut v GP. Skutečnost, že byl Lewis tak úspěšný, mě nedostává pod větší tlak. Pouze to ukazuje, že toho lze dosáhnout a že můžete být úspěšným zelenáčem. To je opravdu povzbuzující."

Magnussen věří, že mu do karet budou hrát především zásadní změny v pravidlech, díky kterým budou i jeho soupeři začínat v podstatě od nuly. "Bude to nová výzva pro všechny, nejenom pro mě. Všichni se budou muset učit o voze pro rok 2014, ne jenom já. Je to dobrý rok pro příchod do formule 1."

Dán navíc věří, že užitečný pro něj může být i jeho zkušený týmový kolega: "Jsem si jistý, že práce s Jensonem bude výhodná. Je to mistr světa, je to nejzkušenější jezdec ve formuli 1 a já budu mít možnost učit se od něj."

Pokud bude chtít Magnussen alespoň vyrovnat Hamiltonovy úspěchy v jeho premiérové sezoně ve formuli 1, má před sebou mladík pěkný kus práce. Lewis Hamilton totiž při svém debutu ve formuli 1 porazil svého týmového kolegu, dvojnásobného šampiona F1 Fernanda Alonsa, a jen o jeden bod prohrál v posledním závodě titul mistra světa s Kimim Räikkönenem. Během své první sezony dokázal Brit vyhrát čtyři závody, šestkrát startoval z pole position, zajel dvě nejrychlejší kola v závodě, během svých prvních devíti velkých cen se vždy umístil na stupních vítězů, první vítězství a pole position si na své konto připsal už v šestém závodě a už po čtvrtém závodě se ujal vedení v šampionátu.

Další článek: Button v důchodu? Ještě si pár let počkejme