Magnussen chtěl letos nastoupit do 24h Le Mans

U Corvetty v posádce vedle jeho otce však už nebylo místo.
Magnussen chtěl letos nastoupit do 24h Le Mans

Kevin Magnussen chtěl poté, co přišel o místo u McLarenu, závodit po boku svého otce Jana v letošním ročníku 24h Le Mans.

Po příchodu Fernanda Alonsa do McLarenu a rozhodnutí týmu ponechat si v závodní sedačce i Jensona Buttona zůstalo pro Magnussena pouze místo rezervního pilota. Mladý Dán se proto snažil získat místo v továrním týmu Corvette vedle svého otce pro slavný vytrvalostní podnik, ovšem volné místo už nenašel.

„Zeptal jsem se svého otce, jestli by mohl u Corvetty zjistit, zda mají volné místo,“ řekl Magnussen.

„Bylo by to super, kdybychom byli s tátou týmovými kolegy v Le Mans a pokusili se vyhrát ve své třídě, už ale měli podepsáno s jezdci v tom autě.

Takže tenhle rok to nevyjde, letos by pro to přitom byla dobrá příležitost. Budu ho muset poprosit, aby pokračoval dalších 15 let.“

Kevin Magnussen hledá místo mimo F1

Kevin Magnussen hledá místo mimo F1

Magnussen přitom stále nemá jasno v tom, jak bude vypadat jeho letošní sezóna. Kromě svých povinností u McLarenu by totiž mohl závodit v některé ze závodních sérií.

„Informaci o tom, že nebudu závodit v F1, jsem dostal docela pozdě, takže spousta míst už byla zabraná,“ dodal.

„Možnosti jsou velmi omezené, nejsem si ale jistý, jestli závodit někde jinde je to pravé, když se chcete vrátit do F1.

Nejlepší by bylo řídit závodní auta a jezdit závody. F1 je v této době zrádná vzhledem k malému množství testování.“

Foto: McLaren

Další článek: McLaren očekává obtížné úvodní závody

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.