Magnussen by rád jezdil za Haas

Kevin Magnussen je v posledních dnech v centru pozornosti. Uvidíme ho příští rok v týmu Haas?
Magnussen by rád jezdil za Haas

Tým Haas je nyní v zajímavé situaci. Zatím neřekl žádné jméno, ale přesto víme, že je u něj už pouze jedna volná sedačka. Tu druhou totiž (pokud se něco nezmění) obsadí některý ze současných testovacích jezdců Ferrari (Vergne, Gutiérrez).

Za Haas bude jezdit Vergne nebo Gutiérrez, Rossi bez šance

Za Haas bude jezdit Vergne nebo Gutiérrez, Rossi bez šance

Do druhého vozu chce Haas zkušeného jezdce, žádného nováčka. Zájem má Kevin Magnussen. McLaren už řekl, že by mu nebránil jezdit jinde a Auto Motor und Sport informuje, že opce na Magnussena vypršela už k poslednímu srpnu.

McLaren nebude Magnussenovi bránit v závodění jinde

McLaren nebude Magnussenovi bránit v závodění jinde

V rozhovoru pro Autosport Magnussen říká, že by samozřejmě rád jezdil za McLaren, ale chápe, že ten má ve svých řadách dva mistry světa.

„Nebudu jmenovat týmy, se kterými jsem v kontaktu. Jediné, co řeknu, je to, že bylo obecně řečeno, že o mě Haas přemýšlí. Gene to v nedávných rozhovorech připustil. Myslím, že on a Gunther (Steiner) jsou oba velmi inteligentní lidé a způsob, jakým chtějí začít se svým novým týmem F1 je chytrý a inovativní.“

„Takže ano, pokud pro mě nebude místo u McLarenu, pak bych samozřejmě velmi rád závodil za Haas,“ připouští Magnussen.

Strávil jsem šest let s McLarenem, učil se od nejlepších jezdců a inženýrů v oboru a letos jsem měl jedinečnou příležitost zvýšit své technické znalosti, takže si myslím, že jsem v dobré pozici, abych hrál vedoucí roli při vytváření nového týmu F1.“

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Permane: Díky novému motoru prý Mercedes zrychlil o 3 desetiny

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..