Magnussen bude tahounem Renaultu, říká Abiteboul

Dán bude vedoucím jezdcem francouzské stáje, přestože rok nezávodil.
Magnussen bude tahounem Renaultu, říká Abiteboul

Kevin Magnussen je i přes rok závodní absence připraven vést Renault při jeho návratu do formule 1. Tvrdí to generální ředitel týmu Cyril Abiteboul.

Dánský závodník dostal nečekanou druhou šanci. Loni jej ze svých služeb propustil McLaren, letos však u Renaultu nahradil Pastora Maldonada, jehož sponzoři se s týmem nedohodli.

Magnussen bude letos týmovým kolegou Jolyona Palmera, který rovněž strávil rok v roli rezervního, nikoliv závodního jezdce. Narozdíl od Dána ale Palmer letos ve formuli 1 teprve debutuje.

„Myslím, že máme skvělou jezdeckou sestavu,“ řekl Abiteboul. „Přinášejí s sebou energii mladých lidí, kteří se chtějí ukázat.

Oba jezdci chtějí hodně dokázat, ale zaslouží si být ve F1 a budou získávat zkušeností s tím, jak my budeme získávat zkušenosti.

Ve svých kariérách ukázali, že jsou to vítězové. Jolyon vyhrál GP2 a Kevin formuli Renault 3.5. Kevin je přirozený talent a má dostatek zkušeností na to, aby byl lídrem pro technický tým, Jolyon bude těžit z toho, že má silného kolegu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Šéf Hondy zatím není úplně spokojen

18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
18. dubna | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen