Magnussen bude tahounem Renaultu, říká Abiteboul

Dán bude vedoucím jezdcem francouzské stáje, přestože rok nezávodil.
Magnussen bude tahounem Renaultu, říká Abiteboul

Kevin Magnussen je i přes rok závodní absence připraven vést Renault při jeho návratu do formule 1. Tvrdí to generální ředitel týmu Cyril Abiteboul.

Dánský závodník dostal nečekanou druhou šanci. Loni jej ze svých služeb propustil McLaren, letos však u Renaultu nahradil Pastora Maldonada, jehož sponzoři se s týmem nedohodli.

Magnussen bude letos týmovým kolegou Jolyona Palmera, který rovněž strávil rok v roli rezervního, nikoliv závodního jezdce. Narozdíl od Dána ale Palmer letos ve formuli 1 teprve debutuje.

„Myslím, že máme skvělou jezdeckou sestavu,“ řekl Abiteboul. „Přinášejí s sebou energii mladých lidí, kteří se chtějí ukázat.

Oba jezdci chtějí hodně dokázat, ale zaslouží si být ve F1 a budou získávat zkušeností s tím, jak my budeme získávat zkušenosti.

Ve svých kariérách ukázali, že jsou to vítězové. Jolyon vyhrál GP2 a Kevin formuli Renault 3.5. Kevin je přirozený talent a má dostatek zkušeností na to, aby byl lídrem pro technický tým, Jolyon bude těžit z toho, že má silného kolegu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Šéf Hondy zatím není úplně spokojen

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.