Magnussen bude mega rychlý, předpovídá Hamilton

Lewis Hamilton je přesvědčený, že McLaren nesáhl vedle, když se rozhodl nasadit příští rok nováčka Kevina Magnussena.
Magnussen bude mega rychlý, předpovídá Hamilton

Vzorem pro Magnussena bude právě Hamilton, který v roce 2007 začínal ve formuli 1 také u McLarenu a bez předchozích závodních zkušeností. Sám Hamilton věří, že ho dánský junior napodobí.

"Nenahrazuje Jensona nebo mě, takže v tomto smyslu má hodně času na přípravy, hodně času v simulátoru," řekl pilot Mercedesu pro Autosport. "Zdá se, že je to velmi inteligentní mladý člověk."

"Vždy je velmi příjemný, když se s ním potkám, a evidentně je velmi rychlý. V ostatních kategoriích se mu dařilo velmi dobře. Myslím, že bude mega rychlý."

Rozdíl mezi Magnussenem a Hamiltonem spočívá v možnostech, dnes je testování na tratích mnohem omezenější. Dnešní nováčci to proto mají těžší, ale podle Hamiltona to nebude problém.

"Já jsem vkládal energii do svého tréninku, byl jsem připravený, a jsem si jistý, že Kevin udělá to samé. Dají mu stejné příležitosti naučit se nastavení, poznat auto, simulátor."

"Jsem si jistý, že na tom bude pracovat každý den, takže začne připravený. Bez testování nebo trénování na pneumatikách se bude muset hodně rychle učit. Jsem si jistý, že během roku toho najezdil v simulátoru stejně jako my, i víc."

Další článek: GP USA 2013 - pátek