Maďarská loterie: každý z prvních tří pilotů jel na jiné strategii

V Maďarsku jsme díky safety carům a mokré trati v úvodu viděli řadu strategií.
Maďarská loterie: každý z prvních tří pilotů jel na jiné strategii

Ricciardo zvolil strategii se třemi zastávkami v boxech, když po startu na přechodných pneumatikách odjel zbytek závodu na měkkých sadách P Zero Yellow.

Fernando Alonso s Ferrari ubránil svou druhou pozici před dotírajícím Lewisem Hamiltonem s Mercedesem, který se probil celým polem až na třetí místo, když do závodu startoval z boxů.

Oba zvolili strategii dvou zastávek v boxech a startovali na přechodných pneumatikách. Hamilton dále odjel jeden stint na měkké sadě a poslední na středně tvrdých pneumatikách. Alonso pro oba závěrečné stinty zvolil měkké pneumatiky, podruhé přezouval ve 38. kole a druhá sada měkkých pneumatik na jeho autě vydržela celých 32 kol.

Klepněte pro větší obrázek
Zastávky v boxech, autor: David Skaloš

Výjezd safety caru v osmém kole zamíchal zvolenými strategiemi, když všichni jezdci, s výjimkou Kevina Magnussena s McLarenem, který v boxech stavěl v 15. kole, pro rychle osychající trať přezuli na měkkou sadu pneumatik. Magnussenův týmový kolega Jenson Button jako jediný přezul na další sadu přechodných pneumatik, což se nakonec ukázalo jako špatná volba a skončil desátý, když v jednu chvíli krátce závod vedl.

„Závod na Hungaroringu ukázal, jak se dá těžit z dobré strategie. Pokyny, které jsem od promotéra a týmů obdrželi v roce 2011, kdy jsme vstupovali do F1, stále platí a výsledky dnešního závodu jasně ukázaly, jak pneumatiky a strategie mohou pomoci k vysoce atraktivnímu závodění. Déšť, který se snesl na trať těsně před startem, přispěl k tomu, že týmy musel y zvolit správné pneumatiky do úvodu závodu. Viděli jsme několik velice těsných soubojů až do samého závěru, což jen podtrhuje důležitost výběru správné strategie a schopnosti reagovat na měnící se okolnosti, říká Paul Hembery.

Nejdelší stinty závodu:

  • Měkké 37 kol M. Chilton
  • Středně tvrdé 39 kol D. Kvyat
  • Přechodné 15 kol K. Magnussen
Váš názor Další článek: Pět odstínů rudé aneb kam s Alonsem?
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.
11:57 | Mercedes vypouští balónky, chystá oznámení. Překvapení se ale konat nebude, prodloužil smlouvu s Hamiltonem.
11:27 | O grand prix se bude v Miami nakonec hlasovat později. Původní termín byl 26. červenec. Nyní to vypadá na srpen.
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10