Má zájem minimálně o testování, říká o Hülkenbergovi týmový šéf z IndyCar

Jaká budoucnost leží před Nicem Hülkenbergem? Německý pilot před časem uvedl, že příští rok je jednou z posledních šancí pro jeho návrat do formule 1. Další variantou může být angažmá v zámoří.
Foto: Getty Images / Nico Hülkenberg
Má zájem minimálně o testování, říká o Hülkenbergovi týmový šéf z IndyCar | Foto: Getty Images / Nico Hülkenberg

Třiatřicetiletý Hülkenberg absolvoval 179 závodů F1 a v roce 2015 se značkou Porsche vyhrál slavné Le Mans.

Po konci u Renaultu nesehnal Němec sedačku pro kompletní sezonu 2020, během které si připsal pouze tři starty u Racing Pointu jako náhradní jezdec.

Letos je rodák z Emmerichu am Rhein náhradním jezdcem u Aston Martinu, což je nástupnická stáj Racing Pointu. Majitel jedné pole position z F1 by se však rád vrátil na plný úvazek k závodění.

„Během posledního roku a půl jsem s Nicem několikrát mluvil. Řekl bych, že má určitě zájem přijet a minimálně si vyzkoušet monopost IndyCar během testování,“ rozpovídal se pro Autosport Ed Carpenter, majitel a příležitostně též závodník týmu Ed Carpenter Racing.

„Myslím si, že on (Nico) i další jsou ještě více zaujati IndyCar díky příchodu Romaina Grosjeana a jeho výkonům v sérii.“

„Jezdcům se nyní otevírají oči a ptají se sami sebe, kolik možností před nimi doopravdy leží.“

Hülkenberg už byl v minulosti v kontaktu s týmem Chipa Ganassiho, pro který v IndyCar závodí na příklad Marcus Ericsson. Němcovo případné angažmá v IndyCar by však dávalo větší logiku právě u Eda Carpentera, a to díky hlavnímu sponzorovi týmu.

Partnerem Carpenterovi stáje je Sonax, německý výrobce autokosmetiky. Jeho americkou filiálku vlastní Tony George, nevlastní otec Eda Carpentera.

„Náš závodní program probíhá ve spolupráci se Sonax U.S., nikoliv s hlavní větví v Německu. Nicméně pro ně by mohlo být zajímavé získat Nica. Takové myšlenky tady jsou,“ uvedl Carpenter.

Další článek: Colombo slaví první vítězství ve F3, Staněk odstartuje odpoledne z první řady

Témata článku: ,

Aktuality

18:27 | Letošní vůz McLarenu ponese název MCL60.. připomene 60. výročí značky. 
7. února | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
7. února | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
7. února | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února