Má zájem minimálně o testování, říká o Hülkenbergovi týmový šéf z IndyCar

Jaká budoucnost leží před Nicem Hülkenbergem? Německý pilot před časem uvedl, že příští rok je jednou z posledních šancí pro jeho návrat do formule 1. Další variantou může být angažmá v zámoří.
Foto: Getty Images / Nico Hülkenberg
Má zájem minimálně o testování, říká o Hülkenbergovi týmový šéf z IndyCar | Foto: Getty Images / Nico Hülkenberg

Třiatřicetiletý Hülkenberg absolvoval 179 závodů F1 a v roce 2015 se značkou Porsche vyhrál slavné Le Mans.

Po konci u Renaultu nesehnal Němec sedačku pro kompletní sezonu 2020, během které si připsal pouze tři starty u Racing Pointu jako náhradní jezdec.

Letos je rodák z Emmerichu am Rhein náhradním jezdcem u Aston Martinu, což je nástupnická stáj Racing Pointu. Majitel jedné pole position z F1 by se však rád vrátil na plný úvazek k závodění.

Suverénní Newgarden ovládl závod IndyCar na Mid-Ohiu

Suverénní Newgarden ovládl závod IndyCar na Mid-Ohiu

„Během posledního roku a půl jsem s Nicem několikrát mluvil. Řekl bych, že má určitě zájem přijet a minimálně si vyzkoušet monopost IndyCar během testování,“ rozpovídal se pro Autosport Ed Carpenter, majitel a příležitostně též závodník týmu Ed Carpenter Racing.

„Myslím si, že on (Nico) i další jsou ještě více zaujati IndyCar díky příchodu Romaina Grosjeana a jeho výkonům v sérii.“

„Jezdcům se nyní otevírají oči a ptají se sami sebe, kolik možností před nimi doopravdy leží.“

Opět plameny. Grosjean si chtěl v IndyCar uhasit auto, ale nedovolili mu to

Opět plameny. Grosjean si chtěl v IndyCar uhasit auto, ale nedovolili mu to

Hülkenberg už byl v minulosti v kontaktu s týmem Chipa Ganassiho, pro který v IndyCar závodí na příklad Marcus Ericsson. Němcovo případné angažmá v IndyCar by však dávalo větší logiku právě u Eda Carpentera, a to díky hlavnímu sponzorovi týmu.

Partnerem Carpenterovi stáje je Sonax, německý výrobce autokosmetiky. Jeho americkou filiálku vlastní Tony George, nevlastní otec Eda Carpentera.

„Náš závodní program probíhá ve spolupráci se Sonax U.S., nikoliv s hlavní větví v Německu. Nicméně pro ně by mohlo být zajímavé získat Nica. Takové myšlenky tady jsou,“ uvedl Carpenter.

Další článek: Colombo slaví první vítězství ve F3, Staněk odstartuje odpoledne z první řady

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00