Má Verstappen v Maranellu dveře zavřené? Prezident Ferrari se vrátil k jeho dřívějším slovům

Prezident Ferrari Louis Camilleri okomentoval při setkání s médii slova Maxe Verstappena z Grand Prix USA.
Má Verstappen v Maranellu dveře zavřené? Prezident Ferrari se vrátil k jeho dřívějším slovům

„Ferrari přišlo o výhodu, protože přestali podvádět,“ řekl Verstappen v USA v reakci na ztrátu Ferrari na rovinkách. Později bylo uvedeno, že šlo o nepřesný překlad novinářů a Verstappen použil mírnější výrazy. Přesto jeho slovy nebyli u Ferrari mírně řečeno nadšení.

Ke slovům jezdce Red Bullu se nyní vrátil prezident Ferrari Louis Camilleri. „Proč mám propůjčovat kredibilitu 22letému? Senzační prohlášení vás obecně nedostanou moc daleko,“ řekl Camilleri, kterého cituje F1i. 

„Max má 22 let, proč mu dávat kredibilitu, když jsme Ferrari? Ticho je občas silnější. Takový je můj názor.“

Ferrari představí vůz pro rok 2020 velmi brzy

Ferrari představí vůz pro rok 2020 velmi brzy

„Verstappen chtěl vyvíjet neuvěřitelný tlak na Ferrari. Mattia řekl, že máme všude inspektory FIA. Jeho slova vyvolala v týmu nejrůznější problémy. Chápu jeho frustraci z toho, že někdy mlčíme. Plně tomu rozumím. Ale myslím, že jsme Ferrari. Musíme se vyhýbat kontroverzím, protože pokud to neuděláte, je to jako hrát hru, která je předem prohraná. Myslím, že bychom se neměli snižovat na tuto úroveň.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Šéfové týmů vybrali nejlepší jezdce sezóny 2019

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.