Ma Qing Hua psal v Silverstonu historii

Začátek testu mladých talentů přinesl jeden důležitý záznam do dějin formule 1. Ma Qing Hua se stal prvním Číňanem, který se kdy zúčastnil oficiálních testů.
Ma Qing Hua psal v Silverstonu historii

Před Qing Huou se ve formuli 1 čínští jezdci už objevili, ale ne v rámci oficiálních testů, nebo to nebyli rodilí Číňané. Rodákovi z Šanghaje, který v Silverstonu usedl do vozu HRT F112, tedy patří prvenství.

"Byl to skvělý pocit řídit poprvé formuli 1, není snadné vyjádřit, co jsem cítil," komentoval. "Jsem velmi hrdý, že reprezentuji Čínu a že jsem v tomto sportu pro svoji zemi průkopníkem. Věřím, že tyto testy a další v budoucnosti pomůžou motorsportu v Číně v růstu a zajistí více příležitostí všem."

Čtyřiadvacetiletý Qing Hua odjel první den celkem 82 kol, přičemž si vyzkoušel tvrdou a měkkou směs pneumatik. Kromě delších a kratších jízd trénoval i zastávky v boxech.

"Jsme velmi rádi, že jsme Maovi dali tuto příležitost, a také jsme velmi spokojení a hrdí na to, jak to šlo. Hodně mu věříme a on odvedl dobrou práci. Sledujeme ho dlouho, a od chvíle, co nastoupil do našeho programu, prokazuje své schopnosti a pracovní kapacity," chválil šéf týmu Luis Pérez-Sala.

"Dnes znovu odvedl výbornou práci. Řídit formuli 1 není snadné a on neudělal žádnou chybu. Chceme s ním postupovat krok za krokem a tento test byl pro Maa prvním skutečným kontaktem s vozem F1 na všech úrovních. Odvedl skvělou práci a teď v ní musíme pokračovat, aby se mohl dál zlepšovat na své cestě do formule 1."

Diskuze (29) Další článek: První den testů v Silverstonu byl nejrychlejší Bottas