Má náročnější povahu, ale takové jezdce potřebujeme, říká Brivio o Alonsovi

Loni dovedl Davide Brivio z pozice manažera tovární tým Suzuki ke dvěma titulům v MotoGP, letos však pro charizmatického Itala startuje nová mise u stáje Alpine ve formuli 1.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Má náročnější povahu, ale takové jezdce potřebujeme, říká Brivio o Alonsovi | Foto: Getty Images / Peter Fox

Udělat z Alpinu vítězný tým. Takový úkol dostal šestapadesátiletý Brivio od Renaultu. Klíčem k úspěchu je také dobrá atmosféra uvnitř týmu, ke které musejí přispět též jezdci Esteban Ocon a Fernando Alonso.

Španělský dvojnásobný mistr světa F1 nemá právě pověst povahově vstřícného člověka. Alonso se vrací do „královny motorsportu“ po dvouleté pauze, během které dvakrát vyhrál 24 hodin Le Mans, stal se světovým šampionem WEC, připsal si triumf v zámořském Rolex 24 a vyzkoušel si Dakar.

Zvládnutí Alonsovi složité mentality bude záležet i na Briviovi, podle kterého však Alpine právě pilota Alonsova typu potřebuje.

Davide Brivio je novým závodním ředitelem týmu Alpine

Davide Brivio je novým závodním ředitelem týmu Alpine

„Už jsme se spolu párkrát bavili a připadal mi jako normální chlap, jen navíc s extrémní motivací a touhou po udělání všeho nutného pro úspěch. Chce dostat to nejlepší z auta i z týmu,“ rozpovídal se manažer Alpinu pro web f1i.com.

„Nevrací se jen proto, aby řídil. Chce se pokusit dosáhnout dobrých výsledků, z kterých by měl radost.“

„Jo, je to s ním docela náročné, mně se to ale líbí. Přesně takový typ jezdce potřebujeme. Takového jezdce, který udělá pro úspěch vše.“

„Takový přístup vítám. Pochopitelně budeme muset úzce spolupracovat, abychom vytěžili co nejvíce z jeho schopností a z jeho potenciálu.“

Stal jsem se úplnějším jezdcem, říká Alonso. Na testy bude připraven

Stal jsem se úplnějším jezdcem, říká Alonso. Na testy bude připraven

Fernando Alonso se věkem blíží ke kulaté čtyřicítce, Brivio však o jeho přetrvávající motivaci a chuti do závodění nepochybuje.

„Je to chlap ve skvělém šampionátu a s obrovskou chutí.“

„Vrací se zpět k obtížnému sportu, do složitého prostředí poté, co si užíval jiné aktivity. Jeho touha vrátit se do toho nejtěžšího seriálu a vůle se všemi bojovat ukazuje výši jeho motivace.“

Další článek: Hülkenberg by mohl být rezervním jezdcem Astonu i Mercedesu

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00