Má Leclerc zaječí úmysly? V Itálii spekulují, že kontaktoval Red Bull

V Itálii se objevila trochu divoká ale o to zajímavější spekulace.
Foto: Getty Images
Má Leclerc zaječí úmysly? V Itálii spekulují, že kontaktoval Red Bull | Foto: Getty Images

Jsou spekulace a spekulace. Některé jsou tak silné, že je lze považovat téměř za potvrzené a jen čekáme, až dojde k oficiálnímu potvrzení. Aktuálně je ve vzduchu oznámení smlouvy mezi Mercedesem a Georgem Russellem, který by měl v příštím roce nahradit Valtteriho Bottase. Objevují se spekulace, podle kterých bude dohoda oznámena v průběhu tohoto týdne, kdy se jede Velká cena Velké Británie – tedy Russellův domácí závod.

Pokud se to skutečně potvrdí, bude mít Mercedes příští rok silnou jezdeckou sestavu – minimálně podle papírových předpokladů, které vycházejí z Russellova talentu i jeho loňského závodu za Mercedes. 

V příštím roce se mění pravidla, takže rozložení sil je těžké odhadnout. Je však zřejmé, kdo má potenciál. Mercedes a Red Bull očekáváme opět nahoře. Mezi ně se chce vrátit také Ferrari.

Charles Leclerc si nedávno vyzkoušel vůz pro příští rok na simulátoru a moc nadšený z toho nebyl. Šlo ale o relativně časnou verzi a navíc na starém simulátoru – ten nový bude k dispozici až po prázdninách.

Leclerc si na simulátoru vyzkoušel vůz pro rok 2022

Leclerc si na simulátoru vyzkoušel vůz pro rok 2022

Leclerc u Red Bullu?

Franco Nugnes píše pro italskou mutaci Motorspor.com, že se šíří spekulace, podle kterých Leclerc kontaktoval Red Bull a zeptal se Helmuta Marka, zda je ochoten vybudovat skutečný tým snů.

Sergio Pérez stále nepodepsal smlouvu, takže nahradit ho Leclercem by nemusel být problém. Horší je to u Leclerca, která má smlouvu s Ferrari do konce roku 2024. Ve smlouvách ale mají jezdci často „výstupní klauzule“, které jim umožní smlouvu ukončit například v situaci, kdy tým k určitému datu není mezi prvními třemi v šampionátu.

Místo pavouka pavouček, ale lepší. Jak vypadá nový simulátor Ferrari?

Místo pavouka pavouček, ale lepší. Jak vypadá nový simulátor Ferrari?

Dvojice Verstappen – Leclerc by byla dobrou odpovědí na případnou dvojici Hamilton – Russell. Je však otázkou, zda chce Red Bull riskovat poškození současné harmonie uvnitř týmu, což je však úvaha, před kterou stojí také  Mercedes. Navíc Verstappen má u Red Bullu sice nepsanou ale poměrně jasnou pozici týmové jedničky. 

Carlos Sainz se postupně zlepšuje, přesto má Leclerc u Ferrari nyní zřejmě komfortnější pozici než by měl kdy u rudých býků. 

Další článek: Nováček potřebuje tři roky, říká Tost, který je s Cunodou spokojený

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.