Má Ferrari v Melbourne problémy?

Po předsezónních testech mělo mít Ferrari náskok asi 4 desetin na Mercedes. Páteční tréninky však ukázaly podstatně jiný obrázek.
Má Ferrari v Melbourne problémy?

Mercedesy nadělily všem nejméně 8 desetin a to včetně jezdců Ferrari. Trať v Melbourne se během víkendu zlepšuje a týmy jezdí s nižším výkonem motoru. Není to jen o matení soupeřů. Týmy obvykle v pátek jezdí se starým balíčkem (pohonná jednotka a převodovka), které už mají najeté pár tisíc kilometrů. Přes noc pak nasadí nové závodní komponenty. V prvním závodě samozřejmě žádné staré komponenty k dispozici nejsou, a tak se šetří o to více. V sobotu týmy ještě zrychlí. Kdo se ale bude nakonec radovat z první letošní pole position? 

Podle Auto Motor und Sport má Ferrari problémy v apexu některých zatáček. Tomu nasvědčují také slova jezdců. „Je to jako tančit se špatnými botami,“ řekl Sebastian Vettel. „Stále můžete tančit, ale ne tak dobře. Prostě jsem neměl důvěru v auto.“

Technická analýza: Pravá tvář nového Mercedesu

Technická analýza: Pravá tvář nového Mercedesu

Při delších jízdách zajel Hamilton v průměru čas 1.28:238. Leclerc na něj ztratil asi 6 desetin. Ferrari na tom bylo na začátku delšího stintu podobně jako Mercedes. Ke konci však ztrácelo 1,4 s.

Vloni mimochodem ztrácel Räikkönen na Hamiltona po pátku 3 desetiny, Vettel 5 desetin. V neděli ale vyhrálo Ferrari.

Podle Andrew Bensona Ferrari sice ztrácelo na měkkých pneumatikách, ale na středních na tom bylo podobně jako Mercedes. Na tvrdých pneumatikách pak měl být Leclerc dokonce rychlejší než Vettel na měkkých.

Kvalifikace bude velmi důležitá, protože v Austrálii se vždy velmi špatně předjíždělo. Ani výsledky kvalifikace však nepoví, jak na tom týmy doopravdy jsou. Austrálie je hodně specifický okruh. Rozložení sil na mnohem běžnějších typech okruhů bude jiné.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Fotogalerie: Pátek před GP Austrálie 2019

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00