Má Ferrari flexibilní zadní křídlo? FIA nic nenašla

Záběry z Velké ceny Španělska odhalily, že Ferrari má flexibilní zadní křídlo. Pravidla tím ale nejspíše neporušuje.
Má Ferrari flexibilní zadní křídlo? FIA nic nenašla

Záběry kamer odhalily, že Ferrari dokáže při vysoké rychlosti ohnout celou sestavu zadního křídla. Tím sníží odpor, což vozu samozřejmě pomůže při zvýšení maximální rychlosti. Flexibility si všimli během testů také konkurenti.

Red Bull pak má podle všeho flexibilní zase přední křídlo.

Článek 3.15 technických pravidel říká, že každá část vozu ovlivňující jeho aerodynamické vlastností, musí být pevně připevněna k jeho odpružené části. Konkrétně to FIA myslí tak, že nesmí mít žádný stupeň volnosti.

FIA ale nemůže rozhodovat na základě videí, musí mít v rukou trochu exaktnější data. Podle Autosportu FIA hned u pěti nejlepších konstruktérů provedla zátěžový test, přičemž zátěž zvýšila o 50 %. Vše bylo v pořádku. FIA tedy nebude testy flexibility v tuto chvíli ani nikterak upravovat.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Vettela zdrželi v závodě opeřenci

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.