Má budoucnost je v rukou Mercedesu, říká Wehrlein

Zůstane Pascal Wehrlein u Manoru také v příštím roce? Podle svých slov nad tím nepřemýšlí.
Má budoucnost je v rukou Mercedesu, říká Wehrlein

Jedna ze sedaček u Manoru je terčem spekulací už v letošním roce. Haryanta sice uvidíme asi v Německu, ale pak je jeho budoucnost nejistá.

Wehrlein by samozřejmě měl dokončit sezónu a je dosti pravděpodobné, že ho u Manoru uvidíme také v roce 2017.

Pascal Werhrlein uvedl, že o jeho budoucnost se stará Mercedes, takže on sám o tom moc nepřemýšlí.

„Je to na Mercedesu. Jsem šťastný a soustředím se na současnost. Pak se budeme muset podívat, jaké jsou příležitosti pro příští rok a rozhodnout se. V tuto chvíli je příliš brzy o tom něco říkat.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Mercedes pro Wehrleina příští rok sedačku mít nebude a pravděpodobně ji nebude mít ani v roce 2018, protože oba jezdci mají smlouvu.

Teoreticky by se mohla objevit volná sedačka v některém z dalších týmů, kterým Mercedes dodává pohonné jednotky – ve Williamsu nebo Force Indii. Prvně jmenovaný sestavu nepotvrdil, ten druhý sice v podstatě ano, ale Pérez na to hned reagoval, že se ještě bude rozhodovat.

Wehrlein už letos bodoval. „Učím se hodně o formuli 1, voze, pneumatikách“, pokračuje. „Byly situace, kdy jsme mohli něco udělat lépe, ale myslím, že je to normální, protože je to můj první rok v monopostu (od roku 2013). Je to nové, takže si zvykám.“

„Věděli jsme, že bude málo příležitostí v tomto roce, kdy bude realistické být v pozici, v níž můžeme získat body. Naše tempo není mezi prvními deseti na žádné trati. Jen v Rakousku bylo vše perfektní – byli jsme konkurenceschopní, auto bylo rychlé a cítil jsem se v něm spokojený.“ 

Foto: Getty Images / Dan Istitene, Mark Thompson

Další článek: Skončí Kvjat na konci roku u Toro Rosso?

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10