Lux podal žalobu na Sutila kvůli šarvátce z Šanghaje

Spolumajitel týmu Renault Eric Lux splnil svůj slib a podal žalobu na Adriana Sutila kvůli ublížení na zdraví při potyčce v šanghajském nočním klubu.
Lux podal žalobu na Sutila kvůli šarvátce z Šanghaje

Incident se odehrál po Grand Prix Číny v Šanghaji, Adrian Sutil měl Erica Luxe pořezat na krku. "Byla podána žaloba na pana Sutila kvůli vážnému ublížení na zdraví," potvrdil mluvčí mnichovského státního zástupce pro Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Co přesně se v osudný den v nočním klubu M1NT stalo, žádná strana oficiálně nepotvrdila. Podle různých zdrojů přišel Sutil mimo jiné v doprovodu Lewise Hamiltona do plně obsazené VIP části klubu, ale lidé od Erica Luxe mu uvolnili místo. Německý pilot Force Indie se pak měl chovat nevhodně, za což ho napomenul Lux. V následném střetu pak Sutil pořezal Luxe na krku rozbitou sklenicí. Jak vypadá téměř zahojené Luxovo zranění, si můžete prohlédnout zde a zde.

Tým Force India nechce předjímat rozhodnutí soudu, proto proti Sutilovi zatím nepodnikne žádné kroky. Zvážil by je jen v případě, že by byl shledán vinným.

"Pro nás je možná lepší, že se to dostalo až k soudu," uvedl Sutilův manažer Manfred Zimmerman. "Protože jinak by asi na Adrianovi zůstal určitý stín. Věříme, že soud dospěje k závěru, že Adrian nezaútočil nebo něco takového." Sutil od začátku říká, že Luxe zranil naprosto neúmyslně.

Další článek: Texasští občané podali žalobu kvůli dotování F1 z veřejných peněz

9:58 | McLaren má dnes filmovací den v Barceloně...
15. února | UPDATE: Jde o letošní zbarvení na loňském voze
15. února | Na internetu je fotografie údajného letošního racing pointu: odkaz
15. února | George Russell dnes slaví 22. narozeniny.