Luiz Razia se oficiálně stal druhým jezdcem týmu Marussia

Marussia konečně potvrdila, že týmovým kolegou Maxe Chiltona bude brazilský závodník Luiz Razia. Do vozu usedne už dnes.
Luiz Razia se oficiálně stal druhým jezdcem týmu Marussia

Ještě v úterý Marussia odmítala potvrdit, že Razia hovořil pravdu, když sám sebe prohlásil za druhého pilota týmu. Ve středu už je vše oficiální.

"Jsme rádi, že jsme uzavřeli naši jezdeckou sestavu. Znamená to, že se teď můžeme zcela soustředit na podle všeho velmi slibnou sezónu 2013," řekl šéf týmu John Booth.

"Spolu s Maxem nasazujeme mladou, ale velmi ambiciózní dvojici. Těšíme se na to, co dokáží."

Pro Raziu se jedná o návrat, protože u týmu působil už v roce 2010 jako záložní jezdec.

"Jsem velmi hrdý, že jsem postoupil do závodní sedačky ve formuli 1, hlavně s týmem, se kterým jsem tuto cestu začal. Pomohli mi a ukázali, co je třeba pro pokrok na nejvyšší úroveň," uvedl.

"Poslední dvě sezóny v GP2 celé byly o dokazování, že na to mám a že jsem připravený. Nadcházející sezóna bude o splacení důvěry, kterou mi tým projevil."

Marussia rozhodla, že Raziu okamžitě posadí do vozu. To znamená, že až budou dokončeny úpravy zavěšení zadních kol, Brazilec v Jerezu vyjede s MR02.

Další článek: Marussia musí upravit zavěšení, ale dnes by měla dál jezdit

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.