Luis Pérez-Sala: Víme, že budeme na začátku nové sezony hodně ztrácet

Španělskou stáj čeká velmi obtížný rok, alespoň podle slov jejího nového šéfa. Ten ale věří, že aplikované změny s sebou přinesou kýžené ovoce a HRT se brzy dotáhne na své soupeře.
Luis Pérez-Sala: Víme, že budeme na začátku nové sezony hodně ztrácet

Poté, co tým HRT změnil majitele, musel svůj vedoucí post opustit také Colin Kolles. Muž, který byl ve vedení španělské stáje od dob jejího vstupu do královny motorsportu. Na Kollesovo místo byl dosazen bývalý pilot formule 1 Luis Pérez-Sala, jenž se hned po svém nástupu do funkce pustil do práce.

HRT prochází v současné době rozsáhlou obměnou. Kromě personálních změn a změně majitele se španělská stáj stěhuje z Mnichova do Valencie. V Německu zůstanou nadále pouze technická oddělení. I to je jedna z věcí, na které podle nového šéfa tým doplatí zejména na začátku nové sezony.

"Děláme jeden krok zpátky, abychom mohli udělat dva kroky vpřed. Rok 2012 bude pro nás (z hlediska ustálení reorganizace týmu) velice důležitý. V roce 2013 budeme čelit více přirozené a daleko stabilnější situaci," předpovídá Luis Pérez-Sala.

"Formule 1 je velmi komplikovaná a nese s sebou spoustu příprav, takže, se vším respektem, ale HRT je trochu pozadu za ostatními týmy. Pociťujeme následky této transformace, kterou tým prochází, a budeme za to platit na začátku sezony. Nebudeme na stejné úrovni, na jaké jsme zakončili uplynulou sezonu. Jsme si toho vědomi."

HRT je jedním ze dvou týmů, které mají pro příští sezonu ještě jednu závodní sedačku volnou. Na to, kdo bude týmovým kolegou Pedra de la Rosy, si budeme ale muset ještě nějaký čas počkat.  

"Jsme v pokročilých jednáních s několika jezdci, ale ještě nemůžeme nic předpokládat. Je to rozhodnutí, které rozhodně neučiníme před začátkem příštího roku. Kdo bude druhým jezdcem týmu, je v této fázi možná tou nejméně důležitou věcí," nechal se slyšet nový šéf HRT.   

Další článek: Ve startovní listině zbývají už jen dvě volná místa

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
19:06 | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00