Luis Pérez-Sala: Víme, že budeme na začátku nové sezony hodně ztrácet

Španělskou stáj čeká velmi obtížný rok, alespoň podle slov jejího nového šéfa. Ten ale věří, že aplikované změny s sebou přinesou kýžené ovoce a HRT se brzy dotáhne na své soupeře.
Luis Pérez-Sala: Víme, že budeme na začátku nové sezony hodně ztrácet

Poté, co tým HRT změnil majitele, musel svůj vedoucí post opustit také Colin Kolles. Muž, který byl ve vedení španělské stáje od dob jejího vstupu do královny motorsportu. Na Kollesovo místo byl dosazen bývalý pilot formule 1 Luis Pérez-Sala, jenž se hned po svém nástupu do funkce pustil do práce.

HRT prochází v současné době rozsáhlou obměnou. Kromě personálních změn a změně majitele se španělská stáj stěhuje z Mnichova do Valencie. V Německu zůstanou nadále pouze technická oddělení. I to je jedna z věcí, na které podle nového šéfa tým doplatí zejména na začátku nové sezony.

"Děláme jeden krok zpátky, abychom mohli udělat dva kroky vpřed. Rok 2012 bude pro nás (z hlediska ustálení reorganizace týmu) velice důležitý. V roce 2013 budeme čelit více přirozené a daleko stabilnější situaci," předpovídá Luis Pérez-Sala.

"Formule 1 je velmi komplikovaná a nese s sebou spoustu příprav, takže, se vším respektem, ale HRT je trochu pozadu za ostatními týmy. Pociťujeme následky této transformace, kterou tým prochází, a budeme za to platit na začátku sezony. Nebudeme na stejné úrovni, na jaké jsme zakončili uplynulou sezonu. Jsme si toho vědomi."

HRT je jedním ze dvou týmů, které mají pro příští sezonu ještě jednu závodní sedačku volnou. Na to, kdo bude týmovým kolegou Pedra de la Rosy, si budeme ale muset ještě nějaký čas počkat.  

"Jsme v pokročilých jednáních s několika jezdci, ale ještě nemůžeme nic předpokládat. Je to rozhodnutí, které rozhodně neučiníme před začátkem příštího roku. Kdo bude druhým jezdcem týmu, je v této fázi možná tou nejméně důležitou věcí," nechal se slyšet nový šéf HRT.   

Další článek: Ve startovní listině zbývají už jen dvě volná místa

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10