Lucas di Grassi:Chci vyhrát 24 hodin Le Mans

Po jednoletém působení musel Lucas di Grassi formuli 1 opustit, protože nesehnal potřebné sponzory. Na konci loňského roku podepsal smlouvu s Audi, o které teď promluvil pro britský Autosport.
Lucas di Grassi:Chci vyhrát 24 hodin Le Mans

Co pro Vás znamená podepsání smlouvy s Audi?

"Audi mi nabídlo smlouvu, o které se dá asi jen snít. Je mnohem lepší než jakákoliv varianta, kterou jsem mohl mít ve formuli 1, a já jsem za ni moc rád. Důvodem téhle smlouvy byly jen moje výsledky, nejsou v tom žádné komerční ani politické faktory, které jsou teď tak typické pro formuli 1."

Jaký je Váš cíl?

"Chci si vybudovat úspěšnou kariéru profesionálního závodníka a pro to neexistuje lepší varianta než smlouva s Audi. Chtěl bych se stát prvním Brazilcem, který vyhraje Le Mans."

Zajel jste brazilskou etapu světového šampionátu vytrvalostních závodů. Jak se Vám podařilo získat smlouvu díky těmto výsledkům?

"Po dojetí do cíle jsme zvažovali budoucí varianty, postupně jsme šli kupředu a nakonec mi nabídli smlouvu, o které jsem mohl jen snít."

Chystáte se na více závodů než jen Le Mans a příprava na něj?

"Zatím nevím, ale překvapení jsou celkem možná."

Jaká jsou Vaše očekávání od 24 hodin Le Mans?

"Nikdy jsem tam nebyl, takže se toho nejdřív budu muset hodně naučit, pochopit, jak být rychlý a jak pracovat se strategií."

Formule 1 Vás zklamala?

"Teď se zaměřuji na dlouhodobý program s Audi, Pirelli mi ale nabídlo pokračovat v testování. Je možné, že k tomu ještě dojde."

Diskuze (29) Další článek: Lifestyle: S kým spí šampioni formule 1?
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30