Luca Colajanni opouští Ferrari a přechází k Marussii

Bývalý šéf pro styk s veřejností u Ferrari odchází k Marussii, kde od dnešního dne začíná pracovat na postu ředitele oddělení pro spolupráci.
Luca Colajanni opouští Ferrari a přechází k Marussii

Tiskové oddělení Marussie oznámilo, že počínaje dnešním dnem bude mít v jejich stáji na starosti otázky spolupráce bývalý šéf oddělení pro styk s veřejností z Ferrari. Luca Colajanni na tomto postu pracoval u stáje z Maranella dlouhá léta, avšak v loňském roce byl převeden na jinou pozici.  Italský specialista teď bude mít u nového zaměstnavatele pravomoce podílet se na vytváření plánu rozvoje týmu, konzultovat se s ním budou záležitosti ohledně spolupráce s novými technickými i komerčními partnery, například s Ferrari.

Graeme Lowdon, prezident a sportovní ředitel Marussie: "Jsme moc rádi, že se k nám Luca připojuje v tomto stadiu našeho rozvoje. Má hodně bohaté zkušenosti ve formuli 1 díky dřívější funkci u Scuderie. Vím, že Luca značně posílí tým, protože bude pomáhat zlepšovat naše vztahy s partnery."

Luca Colajanni: "Rád se připojuji k Marussii F1. Pokud se nebudeme dívat na to, že se formule 1 začala účastnit poměrně nedávno, lidé, kteří za tímto týmem stojí, mají obrovské zkušenosti z motorsportu. Základy celé jejich práce leží v lásce k závodům. Vycítil jsem tohle jejich nadšení a to mi pomohlo rozhodnout se zčít s touto prací a opustit tak společnost, kde jsem pracoval více než dvacet let. Chtěl bych poděkovat prezidentu Ferrari Lucovi di Montezemolo za to, že mi dal šanci pracovat v tak veliké společnosti. Navíc jsem rád, že se ve své nové funkci u Marussie budu zabývat rozvojem naší spolupráce."

Další článek: Všichni nemuseli ukázat svou skutečnou rychlost, obává se Lauda