Luca Colajanni opouští Ferrari a přechází k Marussii

Bývalý šéf pro styk s veřejností u Ferrari odchází k Marussii, kde od dnešního dne začíná pracovat na postu ředitele oddělení pro spolupráci.
Luca Colajanni opouští Ferrari a přechází k Marussii

Tiskové oddělení Marussie oznámilo, že počínaje dnešním dnem bude mít v jejich stáji na starosti otázky spolupráce bývalý šéf oddělení pro styk s veřejností z Ferrari. Luca Colajanni na tomto postu pracoval u stáje z Maranella dlouhá léta, avšak v loňském roce byl převeden na jinou pozici.  Italský specialista teď bude mít u nového zaměstnavatele pravomoce podílet se na vytváření plánu rozvoje týmu, konzultovat se s ním budou záležitosti ohledně spolupráce s novými technickými i komerčními partnery, například s Ferrari.

Graeme Lowdon, prezident a sportovní ředitel Marussie: "Jsme moc rádi, že se k nám Luca připojuje v tomto stadiu našeho rozvoje. Má hodně bohaté zkušenosti ve formuli 1 díky dřívější funkci u Scuderie. Vím, že Luca značně posílí tým, protože bude pomáhat zlepšovat naše vztahy s partnery."

Luca Colajanni: "Rád se připojuji k Marussii F1. Pokud se nebudeme dívat na to, že se formule 1 začala účastnit poměrně nedávno, lidé, kteří za tímto týmem stojí, mají obrovské zkušenosti z motorsportu. Základy celé jejich práce leží v lásce k závodům. Vycítil jsem tohle jejich nadšení a to mi pomohlo rozhodnout se zčít s touto prací a opustit tak společnost, kde jsem pracoval více než dvacet let. Chtěl bych poděkovat prezidentu Ferrari Lucovi di Montezemolo za to, že mi dal šanci pracovat v tak veliké společnosti. Navíc jsem rád, že se ve své nové funkci u Marussie budu zabývat rozvojem naší spolupráce."

Diskuze (5) Další článek: Všichni nemuseli ukázat svou skutečnou rychlost, obává se Lauda
21:17 | Vypadá to, že Arrivabene x Binotto zatím 1:0. Binotto podle italských médií nedorazil do Austinu.
18:43 | TOP 5 jezdců v historii F1 podle Alonsa: Schumacher, Prost, Fangio, Senna a Hamilton.
15:20 | Potvrzeno... Schumacher i Ticktum se zúčastní prestižního závodu F3 v Macou... přesně za měsíc.
13:16 | Potvrzen harmonogram testů. Pojede se opět v Katalánsku a to od 18. do 21. února a od 26. února do 1. března.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10