Lowe začne pracovat pro Mercedes už v červnu

Mercedes se s McLarenem dohodl na předčasném uvolnění Paddyho Lowea, bývalý technický ředitel wokingské stáje se své nové funkce v Brackley ujme už příští měsíc.
Lowe začne pracovat pro Mercedes už v červnu

Lowe přestal pro McLaren pracovat coby technický ředitel krátce po představení letošního monopostu, ale tým po něm původně chtěl, aby dodržel dohodu a k Mercedesu nešel dřív než příští rok.

Nakonec ale vyšel německým konkurentům vstříc a Lowe začne u Mercedesu pracovat už 6. června. Byl nominován do role výkonného ředitele se zaměřením na techniku, zatímco šéfem týmu zůstává Ross Brawn. Technický ředitelem bude i nadále Bob Bell.

"Tým už postavil zřejmě nejrychlejší auto sezóny 2013, zatímco technické výzvy nových pravidel 2014 nám dají příležitost maximalizovat synergii dostupnou továrnímu týmu. Je to výzva, na kterou se těším," řekl Lowe.

Brawn vysvětlil, že změny, které formuli 1 čekají v příštích letech, vyžadují posily. "Abyste v těchto podmínkách měli výsledky, tým potřebuje být silný na všech úrovních. Paddyho příchod ještě víc posílí naší organizaci a staví nás do silné pozice pro budoucnost," dodal.

Další článek: Problémy Williamsu jsou dlouhodobější, přiznává Williamsová

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.