Lowe si pochvaluje nová pravidla o pneumatikách

Paddy Lowe si myslí, že pravidla okolo pneumatik slavila v Austrálii úspěch.
Lowe si pochvaluje nová pravidla o pneumatikách

„Mít tři směsi v závodě je změna, kterou jsme podporovali od poloviny minulého roku, jako něco, co závodu přidá nejistotu a vzrušení,“ říká technický šéf Mercedesu Paddy Lowe.

„Někdo je na staré střední směsi, jiný na zbrusu nové super měkké. Je to fantastické.“

Lowe si pochvaluje i to, že díky novým pravidlům byla v kvalifikaci vidět super měkká směs. „Jak jsme v sobotu viděli, byli jsme o 2,5 sekund rychlejší. Částečně je to vývojem, částečně pneumatikou.“

Mercedes v Austrálii vyhrál na středně tvrdé směsi. Na tuto směs by měli být u stříbrných šípů největšími „experty“, protože během testů jezdili převážně na nich. Lowe říká, že to mělo jiné důvody.

„Bylo to o najetých kilometrech. Měli jsme cíl 6000 km a na střední směsi získáte asi 100 km, na měkkých 30 km. S omezením (počtu sad) jsme si museli vybrat všechny střední, kromě čtyř sad měkkých a tří do mokra.“

„Raději bychom měli více pneumatik od Pirelli. Pak bychom mohli přidat do mixu více měkkých pneumatik.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Pirelli: Nová pravidla otevírají prostor pro různé strategie

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.