Lowdon a Booth míří s Manorem do Le Mans!

Manor bude od letošního roku závodit ve vytrvalostních závodech. S týmem formule 1 ale nebude mít nic společného – kromě kořenů.
Lowdon a Booth míří s Manorem do Le Mans!

Manor Motorsport vznikl na začátku 90. let a působil v juniorských sériích. Od roku 2010 je ve formuli 1 – nejdříve jako Virgin a později jako Manor respektive Marussia. Název Manor v F1 i nadále. Letos ponesou jeho šasi zkratku MRT.

S původním Manorem má ale ten současný společný snad už jen název. Duchovní otcové John Booth a Graeme Lowdon odešli na konci loňského roku po neshodách se současným majitelem, kterým je Stephen Fitzpatrick.

Oba pánové se ale do motorsportu opět vracejí. Ve WEC (kategorii LMP2) budou mít tým Manor. Ten bude využívat šasi Oreca a motor od Nissanu. S týmem F1 tedy kromě názvu nebude mít nic společného.

Manor zatím potvrdil jednoho jezdce. Tor Graves jezdil za Manor v letech 1999 až 2003 v britské F3.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: McLaren Magnussenovi k sedačce u Renaultu nepomohl

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..