Loučit se v Abú Zabí bude také Fernando Alonso s Renaultem

Španěl opustí tým, s kterým získal dva mistrovské tituly.
Fernando Alonso se bude letos znovu loučit s Renaultem, doufá však, že tentokrát už definitivně. S francouzským týmem slavil tituly v letech 2005 a 2006, pro další by si chtěl dojet v barvách Ferrari.

"Velmi rád bych zakončil sezónu a kariéru u Renaultu skvělým výsledkem," řekl Alonso. "Bude to závod plný emocí, protože s tímto týmem mám společných mnoho mimořádných vzpomínek a nechám tu mnoho přátel."

"Renault je jeden z nejlepších týmů ve formuli 1 a těším se, že s ním budu v příštích letech bojovat na trati."

S odchodem svého nejlepšího pilota jsou u Renaultu smíření a věří, že ho plně nahradí Robert Kubica, který do týmu přestoupí z BMW Sauberu.

"Pro tým byl obrovským přínosem, hlavně díky vítězstvím v šampionátech 2005 a 2006, takže nám bude hodně scházet," řekl o Alonsovi Bob Bell. "Říká se o něm, že je nejlepší jezdec na roštu a já bych s tím souhlasil, takže jsme pochopitelně smutní, že končí náš velmi úspěšný vztah."

"Ale také se těšíme a jsme nadšení, že do týmu přijde Robert Kubica, protože věřím, že velmi rychle ukáže, že je stejného kalibru jako Fernando. Je to silný týmový hráč, umí motivovat a je neuvěřitelně rychlý, takže se máme v nové éře týmu na co těšit."

Cílem Renaultu pro Abú Zabí je s oběma jezdci postoupit do závěrečné části kvalifikace a bojovat v závodě o body. Mimo dosah by nemuselo být ani pódiové umístění.
Další článek: Tým Force India své letošní cíle splnil a předčil očekávání