Loučení u Ferrari. Vettel složil písničku, dostal pohár

U Ferrari se loučili se Sebastianem Vettelem, který končí a odchází do Astonu Martin.

Celý tým se loučil se Sebastianem Vettelem. Téměř celý... Mattia Binotto před víkendem kvůli nemoci odcestoval zpět do Itálie.

Loučení začalo ještě před startem závodu, kdy se mechanici seřadili před garáží Vettela do dvou řad a jezdci s číslem 5 při nájezdu na startovní rošt zatleskali.

Vettel dostal od týmu pohár, na kterém je vyznačeno jeho 14 vítězství za Ferrari.

Je to emotivní den, popsal Vettel poslední závod za Ferrari

Je to emotivní den, popsal Vettel poslední závod za Ferrari

„Trofejí jsem byl překvapen,“ řekl Vettel. „Nikdy předtím jsem trofej za 14. místo nedostal. Určitě to bude pěkná vzpomínka. Na trofeji je cedulka se všemi vítězstvími.“

Leclerc jezdil celý víkend s helmou, na které děkoval Vettelovi. Ten po závodě Leclercovi předal svou helmu, na kterou napsal fixem krátký vzkaz. V něm označil Leclerca za nejtalentovanějšího jezdce, kterého za 15 let ve F1 viděl. 

Po závodě pak Vettel zazpíval píseň. Text si složil sám a měl ho napsaný na papírku v kokpitu svého vozu. V originále se jedná o píseň Azzurro od Adriana Celentana. 

Text v italštině

Voi siete la squadra rossa, appassionati, non vi arrenderete mai. La mia fermata sta arrivando, mi è piaciuto stare con voi. Sento che la vostra magia è una sensazione straordinaria. Ragazzi vi ringrazio, mi mancherete. Un saluto a tutti voi a Maranello, meritate una menzione qui. E adesso io quasi quasi dirò addio e auguro, auguro il meglio. Auguro di essere felice ma ancor di più di essere in salute. Grazie.

Český (volný) překlad

Jste červený tým, vášnivý, nikdy se nevzdáte
Můj konec se blíží, miloval jsem čas s vámi 
Cítil jsem vaší magii, je to neobyčejný pocit.
Chlapi, děkuji, budete mi chybět.
Zdravím všechny v Maranellu, 
zasloužíte si poklonu. 
A teď se rozloučím, 
ale přeji vám to nejlepší 
Přeji vám štěstí a hlavně zdraví. Děkuji

Originál

Další článek: Plácnutí přes prsty, říká o porážce v posledním závodě Wolff

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.