Lotusu schází přítlak, na ostatní týmy ze špičky v Singapuru nemá

Lepší z dvojice jezdců Romain Grosjean - Kimi Räikkönen byl v sobotní kvalifikaci prvně jmenovaný. Francouz skončil osmý, kolega Räikkönen dokonce až dvanáctý, tedy daleko za svými úhlavními rivaly v boji o titul.
Lotusu schází přítlak, na ostatní týmy ze špičky v Singapuru nemá

Tým Lotus před závodem v Singapuru prohlašoval, že okruh Marina Bay by měl jeho vozu sedět. Situace se však nakonec zdá být o něco odlišnější. Monopostu E20 se nedostává toliko potřebného přítlaku.

Inženýři černozlaté stáje sice provedli přes noc jisté změny v nastavení, na lepší než osmé místo na startu v případě Romaina Grosjeana to ale ani tak nestačilo.   

"Výsledek není tak dobrý, jak bychom chtěli. Toto je ale velmi těžká trať a po celý víkend postrádáme maximální přítlak, takže celkově je dobré být v Q3. Po Q1 a Q2 jsme byli pozitivní, ale v poslední části se už to tak úplně nesešlo," řekl francouzský pilot.

Grosjean se snažil, seč mu síly stačily. Během závěrečné části kvalifikace ale svoji snahu přehnal a nechybělo mnoho a mohlo dojít ke kontaktu se zdí: "V mém posledním kole jsem na to tlačil až moc; ve voze to vypadalo dobře, ale co se mého času na kolo týče, dobré to nebylo. V jednu chvíli jsem tam ztratil spoustu času. Byl jsem velmi blízko, ale nemyslím si, že bych se dotkl zdi; budu se muset jít podívat, jestli je na pneumatice stále značka Pirelli."

Francouzovi se nakonec podařilo měřené kolo v pořádku dokončit a svým výsledným časem si zajistil start ze čtvrté řady.

O něco hůře skončil jeho týmový kolega Kimi Räikkönen. Ten totiž uvízl již v prostřední části kvalifikace. "Oproti včerejšku byl vůz o mnoho lepší. Na použitých směsích jsme byli rychlí, ale v druhé části jsme na těch nových z nějakého důvodu postrádali přilnavost a ve skutečnosti jsme byli o něco pomalejší," vysvětlil finský mistr světa.

Dnešní výsledek Räikkönena příliš nepotěšil, vůz má podle jeho slov více potenciálu. "Samozřejmě, dvanáctá pozice není to, co jsme chtěli; nevypadá to, že bychom tady měli rychlost, abychom mohli bojovat s lídry, vůz má ale rozhodně na víc. Uvidíme, čeho budeme schopni v závodě," dodal.    

Další článek: GP Singapuru 2012 - sobota

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10