Lotusu házelo klacky pod nohy počasí i penalizace

Lotusu stejně jako Ferrari sychravé počasí pranic nevoní. Po penalizování Räikkönena za incident po restartu kvalifikace bude cesta k vysokým pozicím vskutku dlouhá.
Lotusu házelo klacky pod nohy počasí i penalizace

Kimi Räikkönen měl kvůli špatnému zahřátí a stejně tak mizerné přilnavosti pneumatik občas plné ruce práce s tím, aby vůz vůbec udržel na trati. Deváté místo po konci třetí části kvalifikace tak v tomto ohledu ještě nebylo tak tragické. Fin však nakonec bude startovat až jedenáctý - obdržel trest za to, že se před restartem kvalifikace (po havárii Felipeho Massy) na konci boxové uličky nepostavil hezky do řady, ale stejně jako Ricciardo si vybral startovní čáru nalevo od ostatních. Předkládáme vám Räikkönenovo vyjádření ještě před rozhodnutím stewardů.

"Za těchto podmínek jsme neměli přilnavost. Víc jsme tedy udělat nemohli. Když nemáte přilnavost, nemůžete jet rychleji. V takovémto počasí je to těžké. Někdy déšť zesílí, jindy zase trať osychá. Je důležité být na trati ve správnou chvíli. Devátá pozice není to, co jsme si přáli. Budeme si proto muset počkat, co se stane v neděli," řekl Räikkönen.

Romain Grosjean i v Kanadě doplácí na patálie z Monaka - před dvěma týdny byl penalizován odsunem o deset míst na roštu následující velké ceny za kolizi s Danielem Ricciardem. Vzhledem k tomu, že se dnes kvůli špatnému načasování kvalifikoval až na devatenáctém místě, ho ale zase tak razantní pád nečeká.

"Jistě to nebyl zrovna povedený den. S penalizací, která mě čeká, bych měl vlastně startovat ze 29. pozice, a to už je pořádně daleko! Když jsme uprostřed první části kvalifikace nasadili novou sadu přechodných pneumatik, byla trať nejsušší. Kvůli vyvěšeným žlutým vlajkám jsem nicméně musel zvolnit, a když jsem se mohl o měřený čas pokusit znovu, bylo už zase velmi mokro. Trochu nás zaskočilo počasí. Na vině není nikdo, snad jen ta zatracená smůla. Za těchto podmínek je nemožné předpovědět, kdy bude pršet nejsilněji. Radar nám navíc říkal, že se počasí zhoršovat nebude. Čeká nás dlouhý závod z chvostu, ale vzhledem k rychlosti našeho vozu můžeme říci, že pro nás víkend ještě zdaleka neskončil," snaží se Grosjean udržet optimismus.

Další článek: Hamilton přiznal, že se o pole position připravil sám

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00