Lotusu dvojité body za poslední závod nevadí

Šéf týmu Lotus Eric Boullier sice vnímá negativa spojená se zdvojnásobením bodů udělovaných v posledním závodě sezóny, ale proti tomuto pravidlu protestovat nehodlá.
Lotusu dvojité body za poslední závod nevadí

Fanoušci většinově s touto novinkou nesouhlasí. Bernie Ecclestone ji odůvodnil potřebou zdramatizovat šampionát.

"Abych byl upřímný, já se k tomu stavím velmi neutrálně," komentoval Boullier pro Autosport. "V našem případě to může v posledním závodě změnit vše v šampionátu."

"Je pravda, že to tak trochu mění filozofii, dává to velký význam poslednímu závodu a neodměňuje to tvrdou práci za celý rok. Ale bylo to rozhodnuto. Prošlo to."

"Možná se o tom bude dál diskutovat, ale netuším. Abych byl upřímný, tohle mi moc nevadí."

Týmy budou jednat o potenciálních změnách pravidel příští týden v Ženevě, ale neočekává se, že by mělo dojít ke změnám u dvojitých bodů.

Další článek: Mansour Ojjeh předal svoji funkci u McLarenu bratrovi Abdelazizovi

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna