Lotus zůstane v Británii a postaví si aerodynamický tunel

Tým Lotus Racing se nakonec neodstěhuje do Malajsie, pod jejíž vlajkou závodí, ale zůstane na britských ostrovech, kde rozšíří své zázemí.
Lotus zůstane v Británii a postaví si aerodynamický tunel

Když tým Lotus loni vznikl, hrdě se hlásil k Malajsii a továrnu v britském Hinghamu označil za dočasné sídlo. Cílem bylo se přestěhovat do Malajsie na okruh Sepang a vybudovat tam moderní zázemí týmu formule 1. Lotus se ale stěhovat nebude a v Hingamu si navíc postaví vlastní aerodynamický tunel.

"Abyste mohli ve formuli 1 soutěžit na nejvyšší úrovni, je důležité, abyste měli vše v oblasti designu, výroby, testování a vývoje vozů pod kontrolou na stejném místě," vysvětloval technický ředitel Lotusu Mike Gascoyne.

Továrnu v Hingamu nerozšíří Lotus jen o aerodynamický tunel, vybudovat chce také další prostory pro výrobu a kanceláře. Vedle továrny týmu formule 1 pak vyroste sídlo stáje Air Asia z GP2, kterou taktéž vlastní Tony Fernandes.

Diskuze (6) Další článek: Red Bull se na Webbera soustředit zatím nechce
26. května | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo