Lotus změnil plány, Räikkönen v Mugellu jezdit nebude

Vzhledem k nejistému počasí, které panuje v Mugellu, se Lotus rozhodl nasadit do testů ve zbývajících dnech jen Romaina Grosjeana.
Lotus změnil plány, Räikkönen v Mugellu jezdit nebude

V úterý testoval pro enstonskou stáj záložník Jérôme D’Ambrosio, který tak do Lotusu E20 usedl poprvé. Odjel ale jen 20 kol, protože deštivé počasí mu jich víc neumožnilo.

Dnes měl Belgičana vystřídat Kimi Räikkönen, ale to se nestane. "Rozhodli jsme se nasadit v příštích dvou dnech jen jednoho jezdce, abychom lépe využili čas poté, co jsme ztratili dnes (v úterý) odpoledne," řekl provozní šéf týmu Alan Permane.

Tým dodal, že dalším důvodem pro vynechání Räikkönena je nepředvídatelnost počasí, které v těchto dnech v Mugellu panuje.

Další článek: Pirelli: Pneumatiky můžeme změnit, ale většina to zřejmě chtít nebude

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.