Lotus zlepšil kvalifikace, Grosjean premiérově do první řady

Lotus zapracoval na výkonnosti v kvalifikacích a Romain Grosjean se na okruhu, kde se obtížně předjíždí, prosadil do první řady. Kimi Räikkönen odstartuje z pátého místa. DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.
Lotus zlepšil kvalifikace, Grosjean premiérově do první řady

Kvalifikace na Velkou cenu Maďarska Lotusu vyšla. Romain Grosjean se kvalifikoval jako druhý a poprvé odstartuje do závodu formule 1 z první řady. Kimi Räikkönen byl pátý.

Grosjean se po nevydařeném víkendu v Německu vrátil na čelní pozice. "Tvrdě jsme procovali, analyzovali jsme, co bylo v Německu špatně a proč jsem neměl z řízení stejný pocit jako na začátku sezony. V závěrečném tréninku to bylo lepší a když jsme získali rychlost, znovu jsme se podívali na auto, abychom pochopili, co bylo předtím špatně," vzpomínal Francouz na přípravu před kvalifikací. "Start z první řady je mimořádný. Víme, že předjíždění je tu obtížné, takže začátek jsme zvládli. Doufejme, že zítra udržíme naši závodní rychlost, dokážeme šetřit pneumatiky a předvedeme dobrou bitvu s tím chlápkem vepředu."

Úřadující šampión GP2 dodal, že se sešlo více aspektů. "Myslím, že v posledních dvou závodech jsme nebyli, kde jsme měli být. Byly určité známky, že některé věci nejdou, jak jsme chtěli. Myslím, že být druhý, je po tom trápení trochu překvapením. Zlepšovali jsme se každým kolem. Myslím, že nám to pomohlo," věří. "Normálně se nám více daří spíš s natankovaným než s lehkým vozem. Trochu jsme zapracovali na kvalifikacích, protože jsou klíčem k závodu. Doufejme, že auto bude dobré i v závodě. Ušetřili jsme pneumatiky, snad budeme rychlí."

Räikkönen, který byl ve druhé části kvalifikace rychlejší než ve třetí, nepovažuje svůj výsledek za špatný, ale je zklamán, že nebyl rychlejší v klíčových fázích. "Auto se chová dobře, ale nezajel jsem ve správný čas odpovídající kolo. Uvidíme, co se stane zítra," hodnotil stručně svůj výkon.

Vedoucí traťových operací týmu Alan Permane se neobává trvanlivosti pneumatik. "Střední i měkká směs tu i při vysokých teplotách vykazují nízké opotřebení. Je tu určitá možnost deště, je horko, mohou být i bouřky jako v pátek. Jsme připraveni na jakékoliv počasí," věří inženýr a upozorňuje, že rovinka je v Maďarsku na předjíždění krátká i při použití DRS, pokud vůz vepředu nebude mít problémy s pneumatikami či technického rázu.

Další článek: Soutěž o helmu Marka Webbera má svého vítěze

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10