Lotus: Zasloužíme si větší respekt za výsledky, které máme s naším rozpočtem

Majitel Lotusu F1 Gérard Lopez je trochu naštvaný kvůli tomu, jak média informují o finančních problémech jeho týmu.
Lotus: Zasloužíme si větší respekt za výsledky, které máme s naším rozpočtem

Lotus letos znovu šlapal na paty top týmům a až do konce byl ve hře o třetí místo v šampionátu. Nakonec sice neuspěl, přesto si podle Lopeze zaslouží větší uznání, než se mu dostává.

"Bojujeme o třetí místo, ale realita ve formuli 1 je, jaká je, s námi není zacházeno stejně, co se finanční stránky týče," stěžoval si Autosportu. "A co platí pro nás, platí také pro další týmy. Běžíme na 100 metrů, ale ve skutečnosti startujeme u značky 200 metrů."

Lopez tím samozřejmě myslí přerozdělování peněz ve formuli 1. Jeho týmu nebyly přiznány historické zásluhy jako Red Bullu, Ferrari, Mercedesu a McLarenu, takže nemá stejné výhody.

"Přijde nám trochu neuctivé, když lidé píší o našich potížích, nebo když je komentují ostatní lidi. Kdybych měl stejně peněz (jako ostatní top týmy), tak bych byl ticho a soustředil se na svoji práci, nekomentoval bych to. Tohle nám přijde trochu absurdní."

"Chci, aby lidé měli respekt a uvědomili si, že to není utrácení firemních peněz. My porážíme lidi, kteří mají mnohem více peněz, kteří dostávají mnohem víc peněz."

"Bylo by férové mít trochu respektu, ne kvůli nám (majitelům), ale určitě kvůli lidem v týmu. My chceme být a uspět ve formuli 1. Pokud by šlo jen o přežití, nevím, jestli by naše motivace byla stejná."

"To je jediný důvod, proč jsme otevřeli diskuze s investory. Víme, že máme asi jeden z nejlepších týmů formule 1, a víme jistě, že dokážeme bojovat s nejlepšími týmy F1. To se snažíme zachovat."

Další článek: S nástroji pro vývoj aerodynamiky je Ferrari zpět na špičce, hlásí Allison