Lotus zajel zatím nejlepší výsledek

Třinácté a čtrnácté místo pro Lotus jsou zatím nejlepšími výsledky tohoto anglicko-malajského týmu. Virgin dokončil závod v Monaku s jediným vozem, HRT i přes potíže s oběma.
Lotus zajel zatím nejlepší výsledek

Lotus
V Monaku dosáhl tým Tonyho Fernandese nejlepšího výsledku od svého vstupu do formule 1. Jarno Trulli dojel třináctý. "Opět jsem měl skvělý start. Škoda, že jsem takové starty nemíval v předchozích letech, myslím, že bych takhle několik závodů vyhrál. Pak jsem držel pozici a pokračoval s auty před sebou. Naši strategii výrazně naboural výjezd safety caru," posteskl si Ital. Heikki Kovalainen dojel čtrnáctý a závod považuje ze svého pohledu za průměrný. "První stint byl velmi obtížný, ve druhém jsem nemohl najít rytmus. Po třetí zastávce jsem konečně dokázal zabrat," bilancoval Fin. Výsledek hodnotilo velmi pozitivně i vedení týmu včetně Tonyho Fernandese, který gratuloval na dálku z Bali.

Virgin
Cílem projel jen patnáctý Jérôme d´Ambrosio, který absolvoval jedinou zastávku v boxech. "Safety car vyjel dříve, než bychom chtěli zastavit, takže jsme museli superměkké pneumatiky nasadit dříve," vysvětloval Belgičan, který si pak při pouštění Nicka Heidfelda na gumy nanesl nečistoty. "Ztratil jsem přilnavost a předjely mě oba lotusy. Pořád je to ale napoprvé v Monaku dobré, těším se na další příležitosti." Timo Glock měl problémy se zadním zavěšením a ve třicátém kole vůz za vývrtkou odstavil. "Auta přede mnou byla trochu rychlejší, ale držel jsem se jich a mohli jsme trochu bojovat. Bohužel došlo k poškození zavěšení. Naštěstí se tak stalo v pomalé části okruhu," popisoval zklamaně Němec. Šéf týmu John Booth dodal, že o změně d´Ambrosiovy strategie se rozhodlo operativně až během závodu.

HRT
Vitantonio Liuzzi dojel po problémech s řízením šestnáctý. "Naštěstí jsme dojeli do cíle. Takový výsledek motivuje tým do dalších závodů," věří Ital. Narajn Kartykejan skončil sedmnáctý. Je rád, že se mu podařil start a nezapletl se do žádné kolize. "V prvním stintu jelo auto dobře. Před první zastávkou jsem byl před Toniem, ale pak jsem díky dvěma výjezdům safety caru ztratil celé kolo. Závod jsem ale dokončil, což je v Monaku, kde se moc nejezdí, pozitivní. Cítíme, že se posouváme dopředu," upozornil Ind. Šéf týmu Colin Kolles si rovněž pochvaloval, že oba jezdci navzdory problémům s vyvážením, které tým sužovaly během víkendu, závod dojeli. "Teď se díváme směrem ke Kanadě, kde plánujeme uvést nová vylepšení. Ta by měla zlepšit naši výkonnost," slíbil.

Další článek: Střed pole: Bodově se dostalo na všechny týmy

Témata článku: , , , , , , , , ,