Lotus žádá F1 o přehodnocení business modelu

Současné finanční problémy ve sportu ohrožují jeho budoucnost, říká Gastaldi.
Lotus žádá F1 o přehodnocení business modelu

Zástupný šéf týmu Lotus Federico Gastaldi se nechal slyšet, že by Formule 1 měla upravit styl svého fungování a dodal, že za současné situace sport může odradit svoje fanoušky.

V reakci na stížnost konkurenčních týmů Sauber a Force India Evropské unii ohledně rozdělování příjmů ve F1 a ohrožení budoucnosti Velké ceny USA Gastaldi poznamenal, že FIA, Bernie Ecclestone a Strategická skupina F1 by měly jednat.

Sám Lotus nemá svoji budoucnost jistou, jelikož mu kvůli dosud nezaplacené dani hrozí likvidace. Na spadnutí je však odkoupení týmu Renaultem, které by problémy vyřešilo.

„Myslím, že je zásadně důležité, aby Formule 1 přehodnotila svůj business model,“ řekl Gastaldi. „Sport je tak plný finančních problémů, ať už se týkají týmů nebo promotérů, že je těžké odhadnout, kam to všechno dospěje.

Vím, že jak pan Ecclestone, tak FIA se snaží věci změnit a také vím, že s týmy není někdy zrovna snadné spolupracovat, když máme spojit síly. Naše agendy a situace se tolik odlišují a jsou téměř vždy předcházeny snahou o sebezáchovu.

Už jsem říkal, že musíme udělat, co můžeme, my všichni, abychom pomohli promotérům prodávat vstupenky. Kde bychom bez fanoušků byli?“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Zpráva o působení Neweyho v týmu F3 se ukázala být mylná

9:38 | U Ferrari se v noci svítilo. Tým porušil večerku (týmy to mohou udělat dvakrát ročně, tohle byl první případ).
19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00