Lotus žádá F1 o přehodnocení business modelu

Současné finanční problémy ve sportu ohrožují jeho budoucnost, říká Gastaldi.
Lotus žádá F1 o přehodnocení business modelu

Zástupný šéf týmu Lotus Federico Gastaldi se nechal slyšet, že by Formule 1 měla upravit styl svého fungování a dodal, že za současné situace sport může odradit svoje fanoušky.

V reakci na stížnost konkurenčních týmů Sauber a Force India Evropské unii ohledně rozdělování příjmů ve F1 a ohrožení budoucnosti Velké ceny USA Gastaldi poznamenal, že FIA, Bernie Ecclestone a Strategická skupina F1 by měly jednat.

Sám Lotus nemá svoji budoucnost jistou, jelikož mu kvůli dosud nezaplacené dani hrozí likvidace. Na spadnutí je však odkoupení týmu Renaultem, které by problémy vyřešilo.

„Myslím, že je zásadně důležité, aby Formule 1 přehodnotila svůj business model,“ řekl Gastaldi. „Sport je tak plný finančních problémů, ať už se týkají týmů nebo promotérů, že je těžké odhadnout, kam to všechno dospěje.

Vím, že jak pan Ecclestone, tak FIA se snaží věci změnit a také vím, že s týmy není někdy zrovna snadné spolupracovat, když máme spojit síly. Naše agendy a situace se tolik odlišují a jsou téměř vždy předcházeny snahou o sebezáchovu.

Už jsem říkal, že musíme udělat, co můžeme, my všichni, abychom pomohli promotérům prodávat vstupenky. Kde bychom bez fanoušků byli?“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (2) Další článek: Zpráva o působení Neweyho v týmu F3 se ukázala být mylná
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00