Lotus: Výběr jezdce záleží na strategickém pojetí příští sezóny

Majitel Lotusu Gérard Lopez chce vybírat následovníka Kimiho Räikkönena podle toho, jak se tým postaví k novým motorům a pravidlům.
Lotus: Výběr jezdce záleží na strategickém pojetí příští sezóny

S hledáním týmového kolegy Romaina Grosjeana si dává enstonská stáj na čas. "Nespěcháme, protože jsme pro jezdce nejlepší tým s volným místem," připomněl Lopez v rozhovoru pro Sport365.

Vybírat je z čeho, ale vedení stáje si musí nejdříve ujasnit několik základních věcí, které se odvinou od toho, jak se podaří vyřešit finance. "Nezáleží to jen na dostupných jezdcích, ale také hodně na strategii, kterou definujeme pro příští sezónu, která bude trochu zvláštní, protože nikdo neví, kam jdeme."

"Zjistíme to na základě potřeb týmu. Bude to přechodný rok? V tom případě bychom mohli vsadit na mladšího pilota. Nebo to bude rok, ve kterém bude třeba odvést obrovské množství práce? V tom případě bude třeba vzít zkušenějšího pilota."

"Kontaktovalo nás půl tuctu jezdců. Trh s dobrými sedačkami je omezený. My nijak zvlášť nepospícháme, protože máme nejlepší sedačku."

Lopez zároveň odmítl, že by se zlobil na Kimiho Räikkönena, který sedačku uvolnil.

"To je téma, které mě trochu naštvalo," prozradil. "Nikdy jsem neřekl, že mě zklamal Kimi, ale načasování prohlášení. Kimi a já si povídáme každý den, protože jsme přátelé. Dokážeme se společně smát věcem, které se píší v tisku."

"Já jsem smutný, že Kimi u nás příští roku už nebude. Ale je to jeho rozhodnutí, které mu doufám přinese úspěch. Je to jeden z nejlepších jezdců na světě, ale Romain nabírá na síle. Jsem smutný, protože jsme spolu ušli kus cesty."

"Je to někdo, koho jsme přivedli zpět do formule 1, a podařil se mu neuvěřitelný návrat. Pokaždé, když se rozdělí profesionální cesty, jste smutní, ale není to konec světa pro Kimiho ani pro nás."

Diskuze (10) Další článek: Red Bull: Napínavý šampionát až do konce? Děkujeme, nechceme
10:08 | A Ferrari potvrdilo totéž.
10:06 | Alfa Romeo oficiálně potvrdila účast Micka Schumachera v sezónních testech.
9:45 | Dnes se koná klíčová schůzka, na které budou týmy projednávat změny pravidel a další novinky pro období po roce 2020.
25. března | Jody Egginton je novým technickým ředitelem Toro Rosso.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10