Lotus vstoupí do nové sezóny bez KERS

Tým Lotus nepojede první závod sezóny 2011 plně technicky vybaven, bude mít jen nastavitelné zadní křídlo, systém na rekuperaci kinetické energie nikoliv.
Lotus vstoupí do nové sezóny bez KERS

Důvod je prostý, Lotus nemá takové zdroje, aby stihl vyvinout, případně integrovat do vozu obě zařízení najednou. KERS odložil, protože odhaduje, že nebude znamenat moc velký přínos.

"Na jedno kolo to není tak velké plus, které by mělo cenu toho vynaloženého úsilí a souvisejících negativ," řekl na téma KERS technický ředitel Lotusu Mike Gascoyne pro Eastern Daily Express. "Význam má strategický na startech závodů. Ale na začátku roku nebude KERS ta věc, která by nás posunula vpřed."

"Budou to všechny ostatní věci a my jsme se rozhodli na ně soustředit, protože pokud je neuděláme dobře, KERS nebude znamenat rozdíl. Renault podporuje zelené energie a my budeme o KERS usilovat."

Lotus by se měl příští rok zlepšit už jen díky tomu, že bude používat stejný motor a převodovku jako mistři světa, s agregátem Renault spojí převodovku Red Bull. KERS, pokud jej nasadí, bude mít také od Francouzů.

KERS i nastavitelné zadní křídlo zůstávají podle pravidel nepovinné. Zatímco KERS nabídne jezdci asi 80 koní výkonu navíc po dobu šesti sekund v každém kole, nastavitelné zadní křídlo mu navýší maximální rychlost na rovinkách, když bude na soupeře ztrácet méně než sekundu.

Diskuze (4) Další článek: Podle šéfů týmů byl letos nejlepší Alonso
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10