Lotus vstoupí do nové sezóny bez KERS

Tým Lotus nepojede první závod sezóny 2011 plně technicky vybaven, bude mít jen nastavitelné zadní křídlo, systém na rekuperaci kinetické energie nikoliv.
Lotus vstoupí do nové sezóny bez KERS

Důvod je prostý, Lotus nemá takové zdroje, aby stihl vyvinout, případně integrovat do vozu obě zařízení najednou. KERS odložil, protože odhaduje, že nebude znamenat moc velký přínos.

"Na jedno kolo to není tak velké plus, které by mělo cenu toho vynaloženého úsilí a souvisejících negativ," řekl na téma KERS technický ředitel Lotusu Mike Gascoyne pro Eastern Daily Express. "Význam má strategický na startech závodů. Ale na začátku roku nebude KERS ta věc, která by nás posunula vpřed."

"Budou to všechny ostatní věci a my jsme se rozhodli na ně soustředit, protože pokud je neuděláme dobře, KERS nebude znamenat rozdíl. Renault podporuje zelené energie a my budeme o KERS usilovat."

Lotus by se měl příští rok zlepšit už jen díky tomu, že bude používat stejný motor a převodovku jako mistři světa, s agregátem Renault spojí převodovku Red Bull. KERS, pokud jej nasadí, bude mít také od Francouzů.

KERS i nastavitelné zadní křídlo zůstávají podle pravidel nepovinné. Zatímco KERS nabídne jezdci asi 80 koní výkonu navíc po dobu šesti sekund v každém kole, nastavitelné zadní křídlo mu navýší maximální rychlost na rovinkách, když bude na soupeře ztrácet méně než sekundu.

Diskuze (4) Další článek: Podle šéfů týmů byl letos nejlepší Alonso
8:55 | Pascal Wehrlein bude jezdit ve formuli E, takže do Toro Rosso zdá se nepůjde...
15. října | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
15. října | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10