Lotus vidí šanci pro Grosjeana stát se lídrem týmu

Odchod Kimiho Räikkönena bude u Lotusu velkou příležitostí pro Romaina Grosjeana. Tým mu přisuzuje potenciál vedoucího jezdce.
Lotus vidí šanci pro Grosjeana stát se lídrem týmu

Grosjean musel loni hodně přesvědčovat své šéfy, aby letos dostal třetí šanci ve formuli 1. Na začátku roku se mu sice moc nedařilo, ale v posledních závodech je s ním Lotus spokojený.

"Myslím, že sám Romain udělal možná ne průlom, ale od Nürburgringu, Maďarska se pořád zlepšuje," chválil provozní šéf týmu Alan Permane.

Ze Singapuru sice odjel Francouz bez bodů, ale ne vlastní vinou, zradila ho technika, jinak by pravděpodobně vystoupil na pódium.

"Měl těžký pátek, měl pár problémů s vozem a moc nejezdil, ale sobotu měl výbornou," komentoval Permane. "Věděli jsme, že máme potenciál na dobrý výsledek, a on ho získal. Myslím, že pro jeho hlavu to bude velmi, velmi důležité. Bude vědět, že to dokáže."

Rostoucí forma Grosjeana dává Lotusu naději, že by v příští sezóně mohl vést stáj.

"Upřímně nevidím důvod, proč ne," souhlasil Permane. "Samozřejmě to bude záležet na tom, koho získáme jako jeho týmového kolegu, jestli to bude silná osobnost, nebo kdo to bude, ale proč ne. Teď má příležitost a zdá se, že ji využívá, což je dobře."

Další článek: Sestava Ferrari může fungovat, říká Prost. Ale máme lepší, dodává Wolff