Lotus: Větší plat než Räikkönen moc jezdců nemá

Majitel Lotusu Gérard Lopez nepředpokládá, že by lepší plat mohl být pro Räikkönena lákadlem k přestupu, protože už teď ho má vysoký.
Lotus: Větší plat než Räikkönen moc jezdců nemá

Räikkönen by se mezi sezónami mohl postarat o jeden z velkých přestupů, pokud by se rozhodl opustit Lotus. Lopez se domnívá, že jestli Fin odejde, nebude to kvůli financím.

"Viděl jsem nějaká čísla, byla nesmyslná," řekl pro Press Association Sport. "Nemyslím, že by tu bylo mnoho jezdců, kteří by právě teď ve formuli 1 vydělávali víc než Kimi."

O tom, co bude pro mistra světa z roku 2007 při uvažování o budoucnosti rozhodující, má Lopez jasno. A proto se nebojí, že ho ztratí, alespoň zatím.

"Obavy nemám. Víme, že chceme, aby pro nás Kimi jezdil příští rok, ale také dobře známe Kimiho povahu, která je taková, že ho nemůžete do ničeho nutit. Vím, že je spokojený, a pokud by si v tuto chvíli měl vybrat, vím, kde by byl."

"Na Kimim je hlavní, že přirozeně chce auto, které dokáže vítězit, a to u nás má. Pokud by mohl najít lepší auto někde jinde a měl by možnost tam jít, tak jsem si jistý, že by to zvážil. Ale vím, že mu dáváme, co potřebuje, a dokud v tom budeme pokračovat, tak u nás zůstane."

Lotus neplánuje žádné velké jednání s Finem a jeho manažery o prodloužení kontraktu.

"S Kimi si nikdy opravdu nesednete, abyste jednali o něčem tak specifickém, jako je nová smlouva, jen si povídáte, to je vše," vysvětloval majitel enstonské stáje. "Je to jiný vztah."

"Vím, že to zní divně, ale my náš tým nevedeme jako ostatní ty své, proto k nám Kimi zapadá. Samozřejmě s Kimim hovoříme o smlouvě, ale především s ním hovoříme o tom, jak se cítí a jak půjdeme vpřed, to pak automaticky vede jedno k druhému."

Na otázku zda si s Räikkönenem pak stačí podat na novou smlouvu ruku, Lopez odpověděl: "Takhle přesně to je."

Další článek: Maldonado: Závodní rychlost má Williams na úrovni Force Indie