Lotus věří, že ve Španělsku zrychlí alespoň o sekundu

Tým Lotus nasadí do španělské Grand Prix úpravy, které vyvíjí půl roku. Měly by znamenat sekundové zrychlení ve srovnání s posledním závodem v Číně.

"Doufáme, že zrychlíme o více než sekundu," potvrdil Heikki Kovalainen pro Auto Motor und Sport. Návrat do Evropy využijí všechny týmy k nasazení velkých úprav, podle Fina by ale Lotus měl mít větší prostor pro zlepšení než ostatní.

Malajsijská stáj Lotus dostala místo na startovním roštu jako poslední ze všech, vývoj vozu byl proto značně hektický. V mnoha oblastech se technický tým pod vedením Mika Gascoyna rozhodl pro konzervativní řešení, vsadil na jistotu, aby se vyhnul možným problémům v prvních závodech. Monopost T127 tak má zbytečně moc velké chlazení a několik dílů je jen v základní, málo vyvinuté verzi, jako například dvojitý difuzor.

"Balík pro Barcelonu byl šest měsíců v aerodynamickém tunelu," vysvětloval Gascoyne. "Zadní část je užší, otvory bočnic extrémnější, rozvor delší a zadní tlumič je integrovaný do šasi. Naše auto bude alespoň o sekundu rychlejší."

Hlavním konkurentem Lotusu je tým Virgin Racing. Ten by měl v Barceloně konečně mít nádrž, která mu umožní dojet do cíle všech závodů.

Další článek: Ve čtvrtek se slavnostně otevírá Silverstone v nové podobě

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.