Lotus věří, že si Räikkönena může udržet

Vedení Lotusu ví, že Räikkönen čelí velmi lákavé možnosti přestoupit do mistrovského Red Bullu, ale doufá, že finský jezdec nepodlehne.
Lotus věří, že si Räikkönena může udržet

Po oznámení Webberova odchodu to Red Bull řekl už zcela otevřeně, nového týmového kolegu Sebastiana Vettela bude vybírat mezi Räikkönenem, Ricciardem a Vergnem.

"Red Bull nahání Kimiho a my si chceme Kimiho udržet," komentoval šéf Lotusu Eric Boullier. "Kimi rozhodne, co chce dělat a co je pro něj nejlepší."

Boullier věří, že ve prospěch Lotusu rozhodnou celkové podmínky a volnost, kterou Fin v Enstonu má.

"Ví, co u nás má, může hádat, co by měl u Red Bullu. My s ním teď jednáme a on chce vědět, kam směřujeme, co se budování s novými vlastníky týče. Je spokojený s tím, co má, takže uvidíme."

"Musí mu vyhovovat prostředí. My budeme zlepšovat výkonnost týmu a dál se snažit co nejvíce vyrovnat výkonnosti Red Bullu. Být součástí prostředí a budovat si ho kolem sebe je pro jezdce ta nejhezčí výzva."

S tím tak docela nesouhlasí šéf Red Bullu Racing Christian Horner. Ten je přesvědčený, že každému pilotovi jde především o kvalitu auta, se kterým bude jezdit, což by mělo Fina naklonit právě k Milton Keynes.

"Nakonec to bude o výbavě, kterou budou mít k dispozici. Všichni soutěživí jezdci budou chtít být v tom nejkonkurenceschopnějším prostředí. Myslím, že to platí pro Kimiho i pro jakéhokoliv jiného jezdce," uvedl.

Další článek: Red Bull bude Webberova nástupce vybírat jen ze tří jezdců

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon