Lotus věří, že si Räikkönena může udržet

Vedení Lotusu ví, že Räikkönen čelí velmi lákavé možnosti přestoupit do mistrovského Red Bullu, ale doufá, že finský jezdec nepodlehne.
Lotus věří, že si Räikkönena může udržet

Po oznámení Webberova odchodu to Red Bull řekl už zcela otevřeně, nového týmového kolegu Sebastiana Vettela bude vybírat mezi Räikkönenem, Ricciardem a Vergnem.

"Red Bull nahání Kimiho a my si chceme Kimiho udržet," komentoval šéf Lotusu Eric Boullier. "Kimi rozhodne, co chce dělat a co je pro něj nejlepší."

Boullier věří, že ve prospěch Lotusu rozhodnou celkové podmínky a volnost, kterou Fin v Enstonu má.

"Ví, co u nás má, může hádat, co by měl u Red Bullu. My s ním teď jednáme a on chce vědět, kam směřujeme, co se budování s novými vlastníky týče. Je spokojený s tím, co má, takže uvidíme."

"Musí mu vyhovovat prostředí. My budeme zlepšovat výkonnost týmu a dál se snažit co nejvíce vyrovnat výkonnosti Red Bullu. Být součástí prostředí a budovat si ho kolem sebe je pro jezdce ta nejhezčí výzva."

S tím tak docela nesouhlasí šéf Red Bullu Racing Christian Horner. Ten je přesvědčený, že každému pilotovi jde především o kvalitu auta, se kterým bude jezdit, což by mělo Fina naklonit právě k Milton Keynes.

"Nakonec to bude o výbavě, kterou budou mít k dispozici. Všichni soutěživí jezdci budou chtít být v tom nejkonkurenceschopnějším prostředí. Myslím, že to platí pro Kimiho i pro jakéhokoliv jiného jezdce," uvedl.

Další článek: Red Bull bude Webberova nástupce vybírat jen ze tří jezdců

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.