Lotus věří, že si formu letos udrží i po přestávce

Přední pozice v závodech by měl mít Lotus na dosah i ve Spa, Monze a dalších Grand Prix. Je o tom přesvědčený šéf týmu Eric Boullier.
Lotus věří, že si formu letos udrží i po přestávce

Loni v Maďarsku dojel Räikkönen také na druhém místě a zdálo se, že Lotus bude černým koněm šampionátu až do konce. Po letní přestávce ale zaznamenal propad formy a z bojů o tituly se vyřadil.

Podle Boulliera to letos bude jinak. "Ve Spa bychom měli být dobří," předpověděl. "Monza je vždy velmi specifická, protože vyžaduje balík pro nízký přítlak. Možná bychom tam mohli mít dobrý závod, protože čím méně přítlaku, tím hrubší jste k pneumatikám, takže bychom měli těžit z designu našeho vozu."

Tempo s hlavními soupeři by podle Boulliera měl Lotus udržet dlouhodobě, takže není zcela vyloučen útok na titul alespoň v jezdcích, i když obhájci z Milton Keynes jsou velmi těžkým soupeřem.

"Nejdůležitější je, že máme rychlost. Přijdou tratě, kde se budeme trochu víc trápit, ale jsem si jistý, že víceméně budeme konzistentní a bojovat o pódium každý víkend," pokračoval.

"To je dobré pro hon v konstruktérech, a pokud dokážeme Kimiho podpořit, aby začal porážet Red Bull každý víkend... OK, možná sním, ale tady (v Maďarsku) jsme to dokázali."

Další článek: Marussia chce příští rok pokračovat s Bianchim a Chiltonem

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10