Lotus věří, že si formu letos udrží i po přestávce

Přední pozice v závodech by měl mít Lotus na dosah i ve Spa, Monze a dalších Grand Prix. Je o tom přesvědčený šéf týmu Eric Boullier.
Lotus věří, že si formu letos udrží i po přestávce

Loni v Maďarsku dojel Räikkönen také na druhém místě a zdálo se, že Lotus bude černým koněm šampionátu až do konce. Po letní přestávce ale zaznamenal propad formy a z bojů o tituly se vyřadil.

Podle Boulliera to letos bude jinak. "Ve Spa bychom měli být dobří," předpověděl. "Monza je vždy velmi specifická, protože vyžaduje balík pro nízký přítlak. Možná bychom tam mohli mít dobrý závod, protože čím méně přítlaku, tím hrubší jste k pneumatikám, takže bychom měli těžit z designu našeho vozu."

Tempo s hlavními soupeři by podle Boulliera měl Lotus udržet dlouhodobě, takže není zcela vyloučen útok na titul alespoň v jezdcích, i když obhájci z Milton Keynes jsou velmi těžkým soupeřem.

"Nejdůležitější je, že máme rychlost. Přijdou tratě, kde se budeme trochu víc trápit, ale jsem si jistý, že víceméně budeme konzistentní a bojovat o pódium každý víkend," pokračoval.

"To je dobré pro hon v konstruktérech, a pokud dokážeme Kimiho podpořit, aby začal porážet Red Bull každý víkend... OK, možná sním, ale tady (v Maďarsku) jsme to dokázali."

Další článek: Marussia chce příští rok pokračovat s Bianchim a Chiltonem