Lotus věří, že se s novým spolumajitelem Infinity Racing dohodne tento týden

Finalizování podmínek spolupráce mezi Lotusem a Infinity Racing by mohlo proběhnout tento týden, což by vylepšilo týmovou pozici při jednání s Kimim Räikkönenem.
Lotus věří, že se s novým spolumajitelem Infinity Racing dohodne tento týden

Lotus ohlásil prodej 35procentního podílu v týmu investiční společnosti Infinity Racing už v polovině června, ale později přiznal, že smlouva podepsaná ještě není.

"Myslím, že ke konci tohoto týdne by mělo být všechno jasné," popisoval současnou situaci šéf týmu Eric Boullier pro Autosport. "Tato dohoda nám dává víc než jen optimismus do budoucna."

"Dává nám prostředky na všechny zdroje potřebné pro další krok v oblasti stability, velikosti a řekněme síly."

Dlouhodobá stabilita týmu je něco, co chce také Kimi Räikkönen, pokud má prodloužit svoji smlouvu. Takže uzavření kontraktu s Infinity dá Lotusu lepší karty ve hře proti Red Bullu.

"Není to ta hlavní věci, ale ano, je to jedna z věcí. Za velkou čtyřkou nejsme největší tým a naší strategií od začátku bylo budovat v cyklech," vysvětloval Boullier.

"Dali jsme do toho všechno, aby se tým zlepšil. Teď, když je lepší, dokážeme přitáhnout sponzory a investory. To teď děláme. Evidentně to trvá déle, než jsme čekali, ale hovoříme o velkém obchodu."

"Jakmile bude uzavřen, což by mělo být tento týden, budeme vědět, že se celá platforma posune na mnoho let o stupeň výš."

Další článek: Indie by mohla vynechat jen příští rok