Lotus věří, že mu letos hodně pomůžou zajetí piloti

Kimi Räikkönen a Romain Grosjean si letos nebudou muset na nic zvykat, a tak od nich Lotus očekává ještě lepší výkony než loni.
Lotus věří, že mu letos hodně pomůžou zajetí piloti

Oba piloti Lotusu se loni vrátili do formule 1 po dvouleté přestávce, a tak se chvíli dostávali tempa. Letos je nic takového nečeká, a proto vedení týmu očekává dobré výkony hned od prvního závodu.

"Naším letošním zdaleka největším trumfem jsou dva jezdci, kteří jsou ve formě hned od začátku," řekl technický ředitel týmu James Allison pro Autosport.

"Jeden z nich měl loni brilantní sezónu, do tempa se dostal rychle a nikdo nemůže popřít, že v druhé polovině sezóny jezdil naprosto prvotřídně. Romain měl pár známých momentů a myslím, že pro něj byly užitečnou lekcí, aby měl mnohem produktivnější rok."

"Začneme se dvěma jezdci, kteří budou zcela konkurenceschopní a potrápí rivaly."

Lotus se spoléhá především na Räikkönena. "Určitě je vedoucím jezdcem týmu, i když mají rovnocenné postavení a obě auta jsou si technicky velmi podobná. Kimi je přirozeně vůdčí jezdec, ale uvidíme, jak se sezóna vyvine," dodal šéf stáje Eric Boullier.

Další článek: Razia potvrdil, že získal závodní sedačku u Marussie

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.