Lotus věří, že mu letos hodně pomůžou zajetí piloti

Kimi Räikkönen a Romain Grosjean si letos nebudou muset na nic zvykat, a tak od nich Lotus očekává ještě lepší výkony než loni.
Lotus věří, že mu letos hodně pomůžou zajetí piloti

Oba piloti Lotusu se loni vrátili do formule 1 po dvouleté přestávce, a tak se chvíli dostávali tempa. Letos je nic takového nečeká, a proto vedení týmu očekává dobré výkony hned od prvního závodu.

"Naším letošním zdaleka největším trumfem jsou dva jezdci, kteří jsou ve formě hned od začátku," řekl technický ředitel týmu James Allison pro Autosport.

"Jeden z nich měl loni brilantní sezónu, do tempa se dostal rychle a nikdo nemůže popřít, že v druhé polovině sezóny jezdil naprosto prvotřídně. Romain měl pár známých momentů a myslím, že pro něj byly užitečnou lekcí, aby měl mnohem produktivnější rok."

"Začneme se dvěma jezdci, kteří budou zcela konkurenceschopní a potrápí rivaly."

Lotus se spoléhá především na Räikkönena. "Určitě je vedoucím jezdcem týmu, i když mají rovnocenné postavení a obě auta jsou si technicky velmi podobná. Kimi je přirozeně vůdčí jezdec, ale uvidíme, jak se sezóna vyvine," dodal šéf stáje Eric Boullier.

Diskuze (74) Další článek: Razia potvrdil, že získal závodní sedačku u Marussie
13:48 | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
10:11 | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.
8:14 | Aston Martin potvrdil, že došlo k menšímu požáru v odsávacím systému jeho aerodynamického tunelu.
1. prosince | Podle Racing Chocs zasahují v továrně Astonu Martin hasiči.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink 14.30–15.30
2. trénink 18.00–19.00
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30