Lotus věří, že letos porazí Red Bull

Lotus si chce v letošní sezóně Formule 1 připsat skalp v podobě poražení Red Bullu v Poháru konstruktérů.
Lotus věří, že letos porazí Red Bull

Ve Velké ceně Kanady se Lotusu podařilo dojet v bodované desítce s oběma vozy, když vedle Romaina Grosjeana své první letošní body vybojoval za sedmé místo Pastor Maldonado.

Nyní jezdce čekají závody na okruzích, které by měly vyhovovat vozům s pohonnými jednotkami Mercedes-Benz. Lotus proto věří, že stáhne ztrátu 31 bodů na čtyřnásobné vítěze Poháru konstruktérů Red Bull.

„Tvrdě tlačíme a tím, kdo je před námi, je Red Bull,“ řekl zástupce šéfa Lotusu Federico Gastaldi.

„Z pohledu bodového zisku měli lepší vstup do sezóny než my, mám ale pocit, že jsme vyřešili ty problémy a chyby z úvodu sezóny a teď bychom měli být silnější.“

Peníze nejsou klíčovým faktorem

Lotus musí fungovat s rozpočtem, který je menší než ten, který má k dispozici Red Bull. Podle Gastaldiho to však neznamená, že musí stáj z Milton Keynes zůstat vpředu.

„Víme, že je Red Bull bodově před námi a vynaloží všechny své prostředky, aby vyvíjel svůj vůz. Víme také, že uděláme všechno, abychom je dotáhli a porazili.“

Technický ředitel týmu Nick Chester věří, že díky tratím, které F1 čekají spolu s vylepšeními, které tým na vůz nasadí, bude moci Lotus Red Bull porazit.

„Určitě chceme udržet tuto pozici a zaměřit se na zlepšení, kterého můžeme dosáhnout,“ řekl.

„Mezi třetím a čtvrtým je docela velký rozdíl, máme ale pocit, že jsme na dlouhé cestě z pohledu spolehlivosti a pochopení našeho vozu poté, co jsme před letošní sezónou prošli tou velkou změnou z pohledu dodavatele pohonné jednotky.“

„Víme, že Red Bull na čtvrté pozici má k dispozici obrovské množství financí, my ale děláme maximum pro to, abychom je dohnali,“ uzavřel Chester.

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Le Mans 1955: Nejhorší havárie v dějinách motorsportu

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.